SON DAKİKA

Kantinciler yeni döneme hazır

Konya Kahveciler Çay Ocakları ve Büfeciler (Kantinciler) Odası Başkanlığı, 6 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitim dönemine bütün üye ve çalışanlarıyla hazır olduklarını açıkladı.
05 Eylül 2021, Pazar - 13:35
Konya Kahveciler Çay Ocakları ve Büfeciler (Kantinciler) Odası Başkanı ve TÜRKAP (Türkiye Kantinciler Platformu) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Adil, yeni döneme ilişkin basın açıklaması yaptı.

Başkan Adil, Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde TÜRKAP ve Konya Kahveciler Çay Ocakları ve Büfeciler Odası olarak bütün üye ve çalışanlarıyla süreci en sağlıklı şekilde yürütmeye hazır olduklarını dile getirdi.

Başkan Mehmet Adil, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Hepimizin bildiği gibi Covid-19 salgını yaklaşık 2 yıldır Dünya’yı etkisi altına almış durumdadır. Hastalığın olumsuzluklarını her alanda olduğu gibi Eğitim-Öğretim alanında da yaşadık. Okullarımızda 13 Mart 2020 tarihinden bu yana yüz yüze eğitim yapılamadı.
Milli Eğitim Bakanlığımız 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılını 6 Eylül 2021 Pazartesi günü itibariyle bütün kademelerde yüz yüze eğitimin başlatılması kararını aldı. Konu ile ilgili bakanlıkların açıkladıkları Covid-19 tedbirleri çerçevesinde TÜRKAP ve Konya Kahveciler Çay Ocakları ve Büfeciler Odası bütün üyeleri ve çalışanlarıyla süreci en sağlıklı şekilde yürütmeye hazırdır.
Kantinci esnafları olarak her kademedeki okul kantinlerinde, Covid-19 tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığının yayımlamış olduğu çalışma rehberindeki usül ve esaslara uygun bir şekilde hazırlanmış olup bu sürecin aksamadan, kesintiye uğramadan tamamlanabilmesi için tüm tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Bu büyük sorumluluğu hakkıyla taşıyabilmek için azami gayreti göstereceğiz.

En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın çekinmeden kantinlerimizden sağlıklı bir şekilde hizmet alabileceklerini bildirirken velilerimizinde içlerinin rahat olmasını istiyoruz.
Salgın bitmiş virüs yok olmuş değil. Unutmamalıyız ki Pandemi halen devam etmekte vaka sayısı giderek artmakta. Kimse tedbiri elden bırakmamalı. Lütfen maske, mesafe, hijyen kurallarına dikkat edelim. Aşımızı mutlaka olalım.
Bu vesile ile Covid’den dolayı hasta olanlara acil şifalar vefat edenlere Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar diliyorum.

2021-2022 eğitim öğretim yılının eğitim camiasına, öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve kantinci meslektaşlarımıza hayırlara vesile olmasını, sağlık ve huzurla tekrar yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kalmadan eğitimin okullarda devam etmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.
Hepinize Saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:38
Güneş
05:25
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler