SON DAKİKA

FUE Saç Ekimi Neden Yaygın Olarak Tercih Ediliyor?

22 Eylül 2021, Çarşamba - 08:00

 

Saç dökülmesi yaşamın erken bir aşamasında ortaya çıkarsa geçerlidir. Ancak özellikle dünya çapında bu konuda ünlenmiş olan ülkemizde bulunan en iyi saç ekim merkezleri saç ekimi ameliyatları ile kellik sorununu tarihe gömmektedir. Bununla birlikte, birkaç saç restorasyon tekniği vardır, ancak foliküler ünite eksizyonu (FUE) açık ara en etkili saç ekimidir.
FUE saç ekimi ile saçlar başın arkasından alınır ve saçsız kısımlara ekilir. FUE ekimleri, ekilen saçlar uzadıkça ve orijinal saçla karıştıkça doğal bir görünüm kazandığı için tercih edilir. Bu nedenle genç yaşta saç dökülmesi yaşayan birçok erkek bosleyfue ekimini tercih etmektedir. 
Şerit çıkarma yöntemi olarak da adlandırılan foliküler ünite transplantasyonunu (FUT) da tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, bosleyfue ekimi, aşağıdaki faydalardan dolayı yaygın olarak tercih edilen saç restorasyon yöntemi olmaya devam etmektedir:

1. BosleysFue Saç Restorasyonu Göze Çarpan İzler Bırakmaz

Bu, FUE saç ekimlerinin FUT’un aksine yaygın olarak tercih edilmesinin ana nedenlerinden biridir. FUE ameliyatı için, el tipi bir cihaz kullanılarak saç derinizden implant saçı tek tek alınır. Derin kesme ameliyatı içermez. Bu nedenle saçlı deride lineer iz kalmaz. Saç ekiminden isteyeceğiniz son şey, başınızın her yerinde gözle görülür yara izleri kalmasıdır.
Bir bosleysfue saç restorasyonu, implant saçı saç derinize eşit şekilde yerleştirildiği için sizi bundan kurtarır. Ek olarak, ekilen saçlar eşit bir şekilde uzar ve birkaç hafta içinde saçın geri kalanıyla karışır. 
Çok yakında, başınızda tam anlamıyla saç olacak! Sanki hiç kelleşmemişsiniz ve saç ekimi hiç olmamış gibi olacak. İnceleme altında bile, çok az insan fark edecek. Dünya çapında kabul gören Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri bu tip prosedürlerde oldukça iyi ve kalifiyedir.

2. Fue Saç Restorasyonları Tamamen Doğaldır

Kel noktaları doldurmak için kullanılan donörgreftler saç derinizden alındığı için sentetik saça gerek yoktur. Böylece saçınız tamamen doğal bir şekilde uzayacak ve mevcut saçla mükemmel bir şekilde karışacaktır. 
FUE saç restorasyon ameliyatı sırasında sentetik saç eklenmemesi, yöntemin yaygın olarak tercih edilmesini sağlar. Sentetik saçlar uzaktan kolayca görülebileceğinden, saçınızın mümkün olduğunca düzgün ve doğal kalması çok önemlidir. Saçınızın tamamen normal görünmesine ihtiyacınız var ve bunu FUE saç ekimi ile başaracaksınız.

3. Hızlı ve Ağrısız İyileşme

En iyi saç ekim merkezi prosedüründen sonra FUE saç restorasyonu sonrası çoğu insanın iyileşmesi bir ila iki gün sürer. Bununla birlikte, ekilen saçın mevcut saçla karışması için daha uzun sürmeye karar verebilirsiniz. Bunu yaparken bile, üniforma haline gelmesi yaklaşık iki ila üç hafta sürer. 
Muhtemelen uzun bir süre başka bir nakile ihtiyacınız olmayacağı düşünüldüğündesaç ekim fiyatlari konusunda da endişelenmeniz gerekmeyecek. Herhangi bir şerit çıkarma işleminin olmaması, FUE’yi ağrısız hale getirir ve daha hızlı iyileşmeyi destekler.

4. Fue Saç Restorasyonu Uzun Ömürlüdür

FUE saçlar, saç derisinin saç dökülmesine karşı daha dirençli olan en sağlıklı kısımlarından alınır. Sonuç olarak, greftler daha fazla saç üretmeye devam edeceğinden saç ekiminiz daha uzun sürecektir. 
Yaşlılıkta ilerlediğinizde ve daha fazla saç dökülmesi yaşadığınızda, başka bir FUE restorasyonu yapmanız gerekecektir.
FUE saç ekimi, hayatın herhangi bir aşamasında saç dökülmesiyle başa çıkmak için en iyi seçeneğinizdir. Bir saç restorasyon uzmanına yapacağınız ziyaret size neye ihtiyacınız olduğuna dair net bir fikir verecektir. Neyse ki, Saç ektirme fiyatları konusunda seçkin adreslerin merkezi İstanbul saç ekim merkezleri bu konuda sorunlarınıza kalıcı çözümler sunabilirler.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler