SON DAKİKA

Konya’da 45 yaş altı pozitif vaka oranında artış ve aşı uyarısı

Konya Valisi Vahdettin Özkan, son dönemlerde 45 yaş altı vatandaşlarda pozitif vaka oranının ciddi bir şekilde artış gösterdiğini belirterek aşısını yaptırmayan vatandaşların aşılarını yaptırmalarını istedi.
Güncelleme: 22 Eylül 2021, Çarşamba - 20:17
Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve sağlık yöneticileri pandemi değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
Konya’da sürdürülen sağlık hizmetleri ve koronavirüs ile mücadele çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alan Vali Özkan, aşılama süreci, vaka sayıları, filyasyon çalışmalrı, hastanelerdeki doluluk oranları ve okullardaki son durum ile ilgili gerçekleştirilen sunumların ardından değerlendirmelerde bulundu.
45 yaş altı vatandaşlarda pozitif vaka sayısı artıyor
Özellikle son dönemlerde 45 yaş altı vatandaşlarda pozitif vaka oranının ciddi bir şekilde artış gösterdiğini ifade eden Vali Özkan, aşısını yaptırmayan ya da günü gelmesine rağmen 2. ya da 3. dozunu tamamlamamış olan vatandaşlardan aşılarını ivedilikle yaptırmalarını istedi.
Vali Özkan toplantının ardından Meram Belediyesi’ne ait Kozağaç Mahallesi’nde hayırsever tarafından yaptırılacak olan aile sağlığı merkezi ile ilgili bilgiler aldı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ile İş İnsanları Seyit ve Mehmet Acar kardeşler tarafından imzalan protokolü onaylayarak hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Özkan, arsa tahsisinde bulunan Meram Belediyesine ve hayırsever iş insanlarına teşekkür etti.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:35
Güneş
06:55
Öğle
12:40
İkindi
15:45
Akşam
18:15
Yatsı
19:30
Diğer Haberler