SON DAKİKA

Okul önünde çeteleşme! Lise öğrencisini dövüp cüzdanını gasp ettiler

Konya’da bir okulun yakınında lise öğrencisi Suriyeli oldukları iddia edilen grubun saldırısına uğrayıp darp edildi.
Güncelleme: 23 Eylül 2021, Perşembe - 10:06
Yüz yüze eğitimde öğrencilerimizi korumamız gereken tek tehlike koronavirüs değil. Okul ve öğrenci güvenliği her zaman en önemli konuların başında oldu…

Konya’da okul yakınlarındaki bir parkta saldırıya uğrayan lise öğrencisi Osman K. yaralandı, üstelik cüzdanı da gasp edildi.

Saldırıyla neye uğradığını şaşıran lise öğrencisi Osman K. yaşadığı anları şu cümlelerle anlattı:
Öğle arasında arkadaşlarla parka oturmaya gitmiştik. 10 dakika falan oturduk. Suriyeli olduğunu tahmin ettiğim 10 kişilik bir grup yanımıza geldi. İçlerinden biri beni gösterdi. Sonra ben ayağa kalktım. Sonra önden ve arkadan darbe aldım. Başıma aldığım darbeyle yere çömeldim. Gözüm karardı, bilincim gitmiş. Kalktığımda hiçbir şey hatırlamıyordum. Yediğim darbelerin hiçbirini hatırlamıyorum. Kavgadan sonra cüzdanımı yokladım cüzdanım da çalınmış. Sonra ağzım, yüzüm ve vücudum da şişlik ve morluklar vardı. Bu, okulda 3. haftamız oluyor bu yüzden kim olduklarını pek çıkaramadım. Ama iki üç kişinin yüzünü gördüm. Yani önden bana vuran kişileri gördüm. Onlar bizim okuldaydı ama diğerlerini göremediğim için bilemedim.

Osman K’nın annesi Duygu K. da başkalarının mağdur olmaması için saldırganların bir an önce bulunmasını istedi.

Oğlunun okulda kimse ile bir sorununun olmadığını aktaran Duygu K. "Oğlum okula 2-3 haftadır gidiyor kendisi 11. Sınıf öğrencisi. Hiç kimseyle husumeti, kavgası yok. Çünkü arkadaşlar ortamında sevilen sayılan bir çocuk. Arkadaşının ısrarıyla okunun yakınındaki parka çıkmışlar. Olaydan sonra babasını ve beni aradı. "Anne beni dövdüler” dedi. Nasıl oğlum dedim. 10-15 kişi saldırdı dedi. Öldüresiye kafasına yumruk atmışlar çocuğun. Babasıyla okula gittik. Çocuğumuzu alıp hastaneye götürdük. Darp raporu aldıktan sonra karakola gidip ifademizi verdik. Okulda Suriyeliler o kadar fazla ki 300 çocuk varsa 180-200’e yakını Suriyelilerden oluşuyor. Çete halinde geziyorlarmış. Yani bunlara bir çözüm gelmesi lazım. Devletimiz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın buna acil çözüm bulması gerek. Ya bir yere toplayacaklar bunları ya da her okula yüzde beşi geçmemek şartıyla dağıtmaları lazım. Yarın bu çocuk tekrar okula gidecek. Belki o çete yapmayacak öbür çete başka birilerine saldıracak. Yetkililerin biran önce harekete geçmesini istiyoruz” diye konuştu.

Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri kavgaya karıştığı tahmin edilen bir kişiyi göz altına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (Konhaber / Kemal Sayın - Furkan Ceviz)
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:33
Güneş
06:53
Öğle
12:40
İkindi
15:47
Akşam
18:18
Yatsı
19:33
Diğer Haberler