SON DAKİKA

Profesyonel LOL Oyuncularından Yerli Girişim: League of Legends Oyuncu Koçluğu Nedir?

19 Eylül 2021, Pazar - 12:40

 

League Of Legends oyuncu koçluğu profesyonel takımların gerek antrenman oyunlarında gerek turnuva oyunlarında taktikleri veren kişidir. Futboldaki teknik direktör ile aynı görevi yapar. Hizmeti veren yasal şirketlerden biri olarak daha fazla bilgi için Eloboost Türkiye web sitesine de göz atabilirsiniz.

Oyuncu Koçlarının Görevleri

Oyuncu koçları genelde bir dönem profesyonel olarak e-spor ile uğraşmış kişilerin takımlarından ayrıldıktan sonra koçluğa yönelmesi sonucu bulunur. Takımdan ayrılan veya çeşitli sebeplerden dolayı takımlardan atılan oyuncular oyuncu koçu olarak bireysel de görev yapabilirler. Oyunu yüksek seviyede oynayan oyuncular için birebir eğitim tarzında tıpkı bir öğretmen gibi taktik verirler. Kimi zaman maçlarını izleyip analiz ediyorlar kimi zaman canlı canlı maçı izleyip yapılan hatayı en aza indirmeye çalışırlar. Bir takım için koç çok şey ifade etmektedir. Mesela turnuvalardan önce takımlar antrenman yaparlar. Bu antrenmanlarda kimin hangi dakika nerede olacağı hangi şampiyonların oynanacağı, karşı takımın nasıl oynadığı, oyun stilini vs. belirleyen takım koçudur.
 İyi bir takım koçu maçtan önce yeteri kadar analiz yapar ve oyuncularını maça en iyi şekilde hem mental hem fiziki olarak hazırlar. Bazı koçlar çoğu oyunculardan iyi oynar. Koç olmak için oyunu iyi oynamak gerekmez ama oyunu kesinlikle en iyi şekilde en ince ayrıntısına kadar bilmek hatta ezberlemek gerekir. Bütün yama notlarını takip etmek, diğer takımların taktiklerini, transferlerini gözlemlemek de koçun görevleri arasındadır. Koçun en önemli görevlerinden biri ise takım içi iletişimi en verimli şekilde sağlamaktır. League Of Legends bir iletişim oyunudur. Oyuncuların birbirleri ile çok iyi anlaşması ve birbirlerine adapte olmaları gerekir. Koçlar ise çeşitli faaliyetler ile bunu sağlamak zorundadır aksi takdirde büyük sıkıntılar yaşanır. Bazı oyuncular eloboost yüzünden de takımlarından atılabilirler, genelde bu oyuncular birebir oyuncu koçluğuna yönelirler.
Eloboost, sizin oyun hesabınızın başkası veya başkaları tarafından oynanarak derecesinin yükseltilmesidir.

Eloboost Türkiye serverinde çok yaygın olmasa da özellikle elmas ve platin gibi liglerde bolca eloboost’a rastlanıyor. Oyuncuların eloboosting yaptırmalarının sebebi hesapları kendileri kasmaya zamanlarının olmaması veya çok istedikleri seviyelere bir türlü ulaşamamalarıdır. Eloboost yapan kişiler bu işi para karşılığında yapmaktadır.
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler