SON DAKİKA

Mini füze METE’nin atış testleri Konya’da yapılıyor

Roketsan’ın geliştirdiği lazer güdümlü mini füze METE’nin test atışları sürüyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Karapınar’da gerçekleştirilen atış testlerine ilişkin görüntüleri paylaştı.
Güncelleme: 03 Ekim 2021, Pazar - 15:43
Türkiye son yıllarda savunma sanayi alanında önemli işlere imza atıyor. Bayraktar SİHA’larla savaş konseptini değiştiren Türkiye, bu hava araçlarında kullanılan mühimmatları da sürekli geliştiriyor.

Bunlardan biride milli savunma şirketimiz Roketsan’ın geliştirdiği lazer güdümlü mini füze METE. Tokyo olimpiyatlarında şampiyon olarak Türkiye’ye okçulukta ilk madalyasını kazandıran METE Gazoz’un isminin verildiği füzenin
testleri Konya Karapınar’daki atış sahasında devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, güvenlik güçlerinin sahadaki her türlü ihtiyacına yerli ve milli çözümler geliştirmeye devam ettiklerini belirtti.

Mini Füze METE’nin atış testlerine ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Demir, söz konusu mühimmatın dronelar, insansız kara ve deniz araçlarında kullanılacağını ayrıca tek personel tarafından bomba atarla ateşlenebileceğini söyledi. "METE füzemiz, Olimpiyat Şampiyonu okçumuz Mete Gazoz gibi hedefi 12’den vuracak!” ifadelerini kullandı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:53
Güneş
05:32
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:01
Yatsı
21:33
Diğer Haberler