SON DAKİKA

Whatsapp, instagram ve Facebook çöktü mü?

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunanan Facebook, Whatsapp ile görsel içeriklerin payalaşıldığı instagram uygulaması çöktü mü? haberi sosyal medyada gündem konusu oldu.
Güncelleme: 04 Ekim 2021, Pazartesi - 22:32
Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıları WhatsApp, Instagram ve Facebook’a erişim sorunu yaşıyor.

Kullanıcı raporlarını derleyen Downdetector’un bildirdiğine göre, aynı şirket bünyesinde faaliyet gösteren WhatsApp, İnstagram ve Facebook’a erişimde sorun yaşanıyor.

Dijital dünyanın devleri Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın çöktüğü, çok sayıda kullanıcının hesaplarında herhangi bir işlem yapamadığı öğrenildi.

Dünyanın dört bir yanından kullanıcılar, sosyal medya uygulamaları Facebook, WhatsApp ve Instagram’a erişmekte zorluk yaşadığını aktardı.

İLK AÇIKLAMA BAKAN YARDIMCISINDAN GELDİ
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir."dedi.
KONUYLA İLGİLİ WHATSAPP’TAN DA AÇIKLAMA GELDİ
Şirket, "Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler!" ifadelerini kullandı.

​FACEBOOK HİSSELERİ YÜZDE 5’İN ÜZERİNDE DEĞER KAYBETTİ
Facebook, Whatsapp ve Instagram’a dünya genelinde yaşanan erişim sorunu, her üç sosyal medya platformunu çatısında barındıran Facebook’un New York borsasında işlem gören hisselerini de olumsuz etkiledi.

Söz konusu uygulamalara erişim sorunu devam ederken, Facebook’un hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:53
Güneş
05:32
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:01
Yatsı
21:33
Diğer Haberler