SON DAKİKA

Alttan Isıtma Çözümlerinin En İyisi

06 Ekim 2021, Çarşamba - 09:50

Yerden ısıtma sistemleri sayesinde sayısız avantajlardan faydalanabilirsiniz. Sulu yerden ısıtma kullanım alanları çok geniştir. Konutlardan türk hamamlarına, yüzme havuzlarından kış bahçelerine kadar aklınıza gelen her yerde bu sistemin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Dilerseniz bu sistemi güneş enerji sistemleri ile entegre ettikten sonra da kullanabilirsiniz. Isı pompası, kazan, kombi gibi sistemlerle entegre olması sayesinde farklı sistemlerle uyum içinde çalışır. Kullanım alanı genişliğinden dekorasyona olanak sağlaması kadar bütün sunduğu fırsatlar sayesinde bu sistem en çok tercih edilen ısıtma yöntemleri arasında yer alıyor. Her geçen gün daha fazla insanın bu sistemi tercih ettiği biliniyor. Siz de bu ısıtma sistemi avantajları ile etkili ve verimli çalışın.


Yerden Isıtma Sisteminin Geniş Kullanım Alanı Bulunuyor
Yerden ısıtma sistemi kullanımının en sık tercih edildiği alanlar arasında şunlar yer alıyor:
  • Hava alanları,
  • Konut,
  • Okul,
  • Hastaneler,
  • Toplu konutlar,
  • Türk hamamı,
  • Yüzme havuzları,
  • Kış bahçeleri,
  • Yollar için sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullanılması tercih edilebiliyor.

Yerden ısıtma uygulamalarında bir numara olan bu yöntem kesinlikle zemin kısıtlamasına neden olmuyor. Parkelerle, doğal taşlarla, ahşaplarla ve akla gelen diğer zemin türleri ile harika uyum sağlayarak kullanılıyor.


Arzu Edilen Dekorları Yapmak için Yerden Isıtma Sistemini Tercih Edin
Yerden ısıtma fiyatları ile sunulan avantajın dışında bu sistem size dekor konusunda da avantaj sağlıyor. Mekan içinde dilediğiniz dekorasyon uygulamalarını yapabiliyorsunuz. Oda içinde dekor yapmanız için size yeterli alan kalıyor. Yapacağınız girişimlerin hiç birinde size engel olmaz. Oda içinde radyatör vb. ürünlere yer yok. Bina zemininin tamamına otomatik olarak ısı yalıtımı da yapmış olursunuz. Bu sayede katlar arasında ısı yalıtımı konusunda endişe etmenize gerek kalmaz. Isı yalıtımıyla beraber ses izolasyonu da sağlanmış olur.


Tasarruf Etmek İsteyenler Yerden Isıtma Sistemi Kullanıyor
Desenerji Yerden ısıtma malzemeleri sayesinde tasarruf ederek daha verimli bir şekilde ısınacağınızı biliyor mudunuz? Oldukça ekonomik olan bu sistem sayesinde yüzde 20 den yüzde 50 ye kadar tasarruf sağlamış olacaksınız. İşletme giderlerinden yüzde 50 e varan tasarrufların şimdiye kadar yapıldığı bilinmektedir. Radyatör sistemlerinin çalışması için en az 70 ile 80 derece su sıcaklığı gerekiyor. Oysa bu sitemin çalışması için sadece 40 45 derece yeterli oluyor. Bu da sizi ciddi bir enerji kaybından kurtarmış oluyor. İdeal sıcaklıkta çalışarak yüksek sıcaklık sağlar. Hem de sıcaklık değeri insanların konforlu sıya ulaşması için ideal değerde sabit tutulmaktadır.


Yerden Isıtma Sistemi Sağlıklıdır
Yerden ısıtma straforu ve diğer sistem malzemelerinin her biri sizlere sağlık getiriyor. Ürünler yerden ısıtma sırasında asla toz olmasına nede olmuyor. İnsan anatomisine en uygun sıcaklık değeri en sağlıklı şekilde üretiliyor. Katlar arasında ısı yalıtımı da sağlayan bu ürün sayesinde, daha az ısınma giderlerine sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Mite böceklerinin yaşamasına emniyet vermeyen bir çalışma sistemi vardır. Bu özelliği sayesinde çocuklu aileler çocuklarının hassas solunum sistemlerinin etkilenmemesi için yerden ısıtma yöntemini tercih etmektedir. Üniform bir yaşam alanı yaşatılmış olup, diğer ısınma yöntemlerine kıyasla en az yüzde 20 tasarruf yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Metre kare fiyatı üzerinden değerlendirdiğiniz zaman bu fiyatın ne kadar ekonomik olduğunu göreceksiniz.


Yerden Isıtma Sistemi Manuel ya da Otomatik Kullanım için Uygundur
Yerden ısıtma borusu içinden geçen suyun sıcaklığını manuel ya da otomatik şekilde arzunuza göre ayarlayabilirsiniz. Boru içindeki sıcaklık mekanın sıcaklığı konusunda belirleyici olacaktır. Genellikle 28 derece ile 36 derece arasında sıcaklık sabitlenmektedir. Sağlıklı ve istikrarlı olan bu ısınma yöntemi, geniş alanlarda bile kullanılmaktadır. Ayarı sizin için nasıl iyiyse ona göre yapın yeter. Sistemi kullanırken onu hiç kapatmamanız ve belirli bir sıcaklıkta sabit çalıştırmanız tavsiye edilmektedir.  Bu şekilde beklemenize gerek kalmadan hemen arzu ettiğiniz sıcaklığa erişebilirsiniz.


Pratik Çalışma Yerden Isıtma Sistemlerinden Sorulur
Yerden ısıtma köpüğü pratik çalışma garantisi veriyor. Atmosferdeki ısı ihtiyacı doğrudan zeminden beslenmiş oluyor. Homojen olacak bu ısı, borular aracılığı ile mekana yayılmaya başlıyor. Sistemin ana omurgasının ısıtıcı borular olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bu borular modülasyon panellerinden destek alır ve zeminin alt bölümüne inşaat sırasında yerleştirilmektedir. Su merkezi ısıtıcı ile ısınır ve devir daim ile borulara aktarılarak harika ısınma sunar.


Yerden Isıtma Sistemi Görünmez
Rehau yerden ısıtma görünmediği için görüntü kirliliği söz konusu bile olamaz. Bakıldığı zaman dışarıdan bir insanın mekanda yerden ısıtma sisteminin kullanılmış olduğunu anlaması mümkün değildir. Sistem çok sayıda parçadan oluşur ve bu parçaların her biri yüksek verimle çalışırken ne gürültü yapar ne de görüntü kirliliğine yol açar.


Yerden Isıtma Sistemi için Çok Sayıda Malzeme Kullanılır
Yerden ısıtma maliyeti oldukça düşük olmakla birlikte sistemin başarılı çalışması için çok sayıda farklı elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Kolon hattı, sinyal güçlendirici, düzeltme aparatları, kolektörler, ana termometre gibi çok sayıda parçadan oluşan bu sistem, temelde ısıtma boruları sayesinde işlevini yerine getirmektedir. Parçalar yüksek kaliteli tercih edilmiş olduğundan, sizlere uzun süreli sorunsuz kullanımı garanti eder. Onu kullanırken bakım yapmanıza da ihtiyaç olmaz. Sağlam bir şekilde zemine döşenirler. Genellikle inşaat kaba halinde olduğu zaman döşenmeleri mümkündür.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler