SON DAKİKA

‘Konya Kitap Günleri’ne yoğun ilgi sürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlediği ‘Konya Kitap Günleri’ne yoğun ilgi devam ediyor.
Güncelleme: 18 Ekim 2021, Pazartesi - 17:56
İlim, irfan ve kültür şehri olan Konya’da 2019 yılında 521 bin kitapseverin rekor katılımıyla gerçekleştirilen ‘Konya Kitap Günleri’, pandemi sebebiyle verilen bir yıllık aranın ardından yeniden düzenlendi.

24 Ekim akşamına kadar açık kalacak Konya Kitap Günleri’nde 1 milyondan fazla kitap, 250 yayınevi, 450 yazar ve 500’den fazla etkinlik yer alıyor.

Konya’da adeta bir kültür bayramı yaşatan Konya Kitap Günleri’ne gelen vatandaşlar kitaplarla birlikte sevdikleri yazarların imza günlerine, konferanslara, tiyatrolara, şiir dinletilerine ve söyleşilere katılabilecek.

Anadolu’nun en büyük kitap fuarı olan ‘Konya Kitap Günleri’nde okuyucusu ile bir araya gelmenin mutluluğunu dile getiren yazarlar da Konhaber.com ve KONTV’ye özel açıklamalarda bulundu.

"Konyalılar fuara sahip çıkıyor”
Yazar Ahmet Turgut, "Organizasyondaki düzen ve özellikle Konyalıların fuarı sahiplenişinin yüksek olması çok hoşuma gitti” şeklinde konuştu.

"Müslümanların okuması şart!”
Müslümanların kitap okumayı bıraktığını fakat İslam düşmanlarının devamlı okuduğundan söz eden Yazar Emine Şenliklioğlu da” Bu etkinlikler okumamız anlamında çok faydalı olacaktır” dedi.

Kültür şehri Konya
"Konyalı olmaktan çok mutluyum” diyen Yazar Tarık Tufan, "Bir kültür şehrinde olmak, son derece nitelikli okurla beraber olmak benim için çok değerli” ifadelerini kullandı.

Kitap ve edebiyat vesilesi ile
Yazar Selahattin Yusuf, "Bu atmosfer içimizi açan bir atmosfer oldu. İnsanların görüşmeye, konuşmaya ihtiyacı var. Bunun kitap ve edebiyat dolayısıyla olması bizim en çok istediğimiz şey” dedi. (Konhaber - Kemal Sayın / Eylül Aşkın Akçay)

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
06:12
Güneş
07:38
Öğle
12:43
İkindi
15:17
Akşam
17:39
Yatsı
18:59
Diğer Haberler