SON DAKİKA

Başkan Tutal, asker adayları ile yemekte buluştu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçede birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarına üzerinde “Vatan Size Minnettar“ yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.
25 Ekim 2021, Pazartesi - 11:05
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir merkez ve kırsal mahallelerinden 2021/4 tertip olarak vatani görevleri yapacak asker adayları ile birlikte yemek yedi.

Kaymakam Deniz, Pişkin Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yahya İsa Koca, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Ast. Tğm. Mustafa Şafak Çuhadar ve Mehmetçiklerin katıldığı yemek programı Adile Baysal Kültür Evi’nde gerçekleştirildi.
Başkan Tutal, anaların çocuklarını, babaların yiğitlerini güle oynaya askere gönderdiği sürece vatan topraklarının bölünmeyeceğini kaydetti.

Adile Baysal Kültür evinde düzenlenen programda vatani görevinin yerine getirmek üzere kışlalarına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Tarih boyunca sizlerle gurur duyuyoruz. Gurur duymaya da devam edeceğiz" dedi.

Askerliğin temelinin disiplin olduğunu kaydeden Kaymakam Deniz Pişkin, " Askerlik kutsal bir görevdir. Peygamber ocağına gidecek olan sizler, vatanımızın ve milletimizin selameti için canla, başla çalışacaksınız. Sağ salim birliklerinize ulaşmanızı, görevinizi tamamlayıp tezkerenizi de aldığınızda sevdiklerinize kavuşmanızı temenni ediyorum” dedi.

Program sonunda Kaymakam Pişkin ve Başkan Tutal, programa katılan Mehmetçiklerle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
06:14
Güneş
07:41
Öğle
12:44
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
18:59
Diğer Haberler