SON DAKİKA

Saç Ekimi Merkezleri Nasıl Seçilmeli?

16 Kasım 2021, Salı - 02:20

 
Saç dökülmesi, ilerleyen yaşla birlikte hemen hemen her insanda meydana gelen bir sorundur. Bu sorun, kişinin estetik görünümünü bozduğu gibi sosyal hayatta da huzursuz hissetmesine neden olabilir. Bu nedenle geliştirilen modern yöntemler, saç dökülme sorununa karşı kökten çözüm sağlamaktır. Ülkemizde medikal turizmle birlikte özellikle İstanbul’da saç ekim merkezlerinin sayısı artmıştır ve operrsyon olmayı düşünen kişiler, geniş seçeneklerden faydalanabilmektedir.
 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Eğer saç ekimi merkezinden randevu alacaksanız, merkez seçerken aşağıdaki tavsiyelere göz atabilirsiniz:
 
  • İyi bir saç ekimi merkezi, tüm uygulamaları maksimum hijyen ortamında gerçekleştirmelidir. Aksi durumlar, tedavinin iyileşme sürecine zarar verebilir.
  • Saç ekimi merkezi, uygun fiyat sunduğu kadar sabit fiyat garantisi de sunmalıdır. Tedavi öncesi ve sonrasında fiyat farklılıkları ortaya çıkmamalıdır. Bunun için öncesinde anlaşmaya varmak gerekir.
  • Saç ekimi merkezi, uzman bir kadroya sahip olmalıdır. Uzmanlar, tüm hastaların sorularına en iyi şekilde cevap verebilecek kadar donanımlı olmalıdır. Bu sayede hastaların aklında soru işareti kalmayacaktır.
  • İyi bir saç ekimi merkezi, tüm sağlık standartlarına uyum sağlamalıdır. Gerekli belgeler, izinler ve ruhsatlar eksiksiz olmalıdır.
 
Yukarıdaki temel özellikler, bir saç ekimi merkezinin donanımlı olduğuna işarettir. Elbette hasta hakları bakımından ve diğer pek çok bakımdan da saç ekimi merkezleri, hastanın isteklerine ve haklarına saygı duymak zorundadır.
 
Saç ekimi tedavileri, uzun ve kapsamlı bir süreci işaret etmektedir. FUE ve DHI ekim yöntemleri açısından farklılıkları bulunan teknikler de buna örnek olarak gösterilebilir. Bu nedenle saç ekimi tedavilerinde sabır çok önemlidir. Hasta, saç ekimi tedavisinden sonra uzun bir süre saç köklerini korumalı ve elinden geldiğinde tavsiyelere dikkat etmelidir. Bu sayede saç ekimi merkezinde yaptıracağınız işlem, sizi başarıya götürecektir.
 
Eğer saç ekimi tedavisinde kararlıysanız, ilk olarak bir saç ekimi merkezinden randevu almanız gerekmektedir. Elbette bu noktada hangi merkezin daha iyi olduğu sorunsalı devreye girmektedir. Zira her bir saç ekimi merkezi bölgesinde farklı fiyatlar ve farklı başarı oranlarına sahiptir. Bu nedenle iyi yorumlara sahip saç ekimi merkezlerini tercih etmek faydalı olacaktır.
 
 

Saç Ekimi Merkezi İstanbul Fiyatları

 
Eğer saç ekimi merkezi fiyatları konusunda net bir bilgi almak istiyorsanız, size fiyatların hangi koşullarda değişebileceğini söyleyelim. İlk olarak, tedavi yöntemlerine göz atalım.
 
Eğer bir saç ekimi merkezi ile anlaşmaya karar verdiyseniz, muayene sonrasında sizin için uygun teknik belirlenecektir. Saç ekimi tedavilerinde kullanılan her bir teknik, kendine has makineler ve yardımcı ekipmanlar kullanır. Bu nedenle fiyatlarda da değişiklik söz konusu olur. Örneğin PRP tedavisi, uygun fiyatlı tedavilerden birisidir. Bunun yanı sıra DHI ve FUE gibi saç ekimi tedavileri, kullandıkları ürünler bakımından farklılık göstermektedir. Bu nedenle farklı fiyatlandırmalar söz konusu olacaktır. Ek olarak artan seans sayıları da fiyatlara etki edebilir.
 
Yukarıdaki hususun yanı sıra, DHI, FUE ve FUT gibi saç ekimi yöntemlerinde, ekilen greft sayısına göre fiyatlandırma söz konusudur. Tabii bu durum hastanın istediği doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Eğer donör bölgede yeteri kadar greft mevcutsa, 5000+ greft ekimi yapılabilir. Dilerseniz siz daha uygun bir sayıda greft ekimi talep edebilirsiniz. Bu sayede fiyat ve tedavi süresi konusunda da net bir fikir ortaya çıkacaktır.
 

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?

 
Eğer saç ekimi tedavisi yaptırdıysanız, mutlaka doktorunuzla iletişime halinde kalın. Belirli aralıklarla yapılan kontrollere gitmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede tedavi sürecini de daha sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz. Buna ek olarak, tedavi süreci boyunca gelişen yan etkileri kaydedebilirsiniz. Zira her bir hastada farklı yan etkiler meydana gelebilir. Eğer PRP saç tedavisi yaptırıyorsanız, doktorunuzla tedavi öncesi ve sonrası kullandığınız ya da kullanacağınız ilaçları paylaşın. Bu sayede iyileşme sürecinde olası sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.
 
Saç ekimi merkezi İstanbul içerisinde pek çok alternatif barındırmaktadır. Bu nedenle farklı fiyat teklifleri alabilir ve farklı merkezlerle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki saç ekimi tedavisi uzun süren ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir tedavidir. Bu nedenle saç ekimi tedavisinde işinizi şansa bırakmayarak en kaliteli saç ekimi merkeziyle anlaşma yapmanız yararınıza olacaktır. Dilediğiniz merkezlerle iletişime geçerek onlara sorular sorabilir ve dilerseniz merkezleri ziyaret edebilirsiniz. Heva Clinic, Nişantaşı’nda hizmet veren profesyonel bir saç ekim kliniğidir; dentalhairclinicturkey.com/tr/ sitesinden randevu alabilirsiniz.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:36
Güneş
05:24
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler