SON DAKİKA

Neden Dil Öğreniminizi Yurt Dışında Almanız Gerektiğini Açıklıyoruz

20 Kasım 2021, C.tesi - 00:34

Yabancı dil bilgisi artık CV’lerde en çok aranan maddelerden biri haline geldi. Eski dönemlerde sadece tek bir yabancı dil bilgisi sizi onlarca rakibin önüne geçirebilirdi. Ancak bunun için artık iki yabancı dil bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Yani yabancı dil bilmek, iyi bir kariyer planlaması yapmayı düşünenler için bir tercih olmaktan çıkıp zorunluluğa dönüştü de diyebiliriz. Peki, yabancı dil eğitimi için rotanızı neden yurt dışına çevirmelisiniz?
Öncelikle yurtdışı dil eğitimi size bol miktarda pratik yapma şansı sunacak. Dili öğrenirken aynı zamanda günlük hayatınızda da kullanacaksınız. Dolayısıyla ‘biliyorum ama konuşamıyorum’ ya da ‘biliyorum ama biri konuştuğunda anlamıyorum’ gibi klasikleşmiş sorunlardan da kendinizi arındırmış olacaksınız. Seçtiğiniz yabancı dili en doğru öğrenme yönteminin bu dili konuşan insanlarla yaşamak olduğunu unutmayın!

Bir diğer neden de bu alanda uzmanlaşmış olan bir eğitim kurumunda yabancı dil eğitimi almanın avantajlarından faydalanacak olmanızdır. Deneyimli okullar yabancı dil öğretme noktasında da en yeni ve en başarılı teknikleri kullanmaya özen gösteriyor. Böylelikle daha kısa zaman dilimi içerisinde bu dili öğrenme imkanınız oluyor. Bununla birlikte daha kolay bir şekilde farklı bir dili öğrenme şansından faydalanmanız da cabası…
Yurt dışında dil eğitimi alırken farklı kültürlerden çok sayıda kişi ile tanışacak olduğunuzu da unutmamalısınız. Böylelikle pek çok farklı kültürü öğrenme ve yeni yerler gezme şansınız da olacak. Yabancı dil eğitimi için rotasını yurt dışına çevirenler bu sürecin bir tatil keyfi verdiğini de belirtiyor. Hem gezmek hem de eğitim almanın keyfini yaşamak bile başlı başına yurt dışında yabancı dil eğitimi almak için yeterli bir nedendir.

Bu noktada akıllara gelen soru ise hangi dil okulunu, hangi ülkeyi seçmek ve ne kadar bütçe ayrılması gerektiği oluyor. Bu sorunun yanıtı için önerimiz ICES Turkey internet sitesini ziyaret etmeniz olacak. Bu sitede yabancı dil eğitimi veren ülkeler ve bu ülkelerde en başarılı dil eğitimi kurslarının ya da okullarının hangileri olduğu gibi pek çok sorunun yanıtı mevcut. Aynı zamanda ülkelerin yaşam koşulları hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlayacak bilgilere ulaşabilirsiniz.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:36
Güneş
05:24
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler