SON DAKİKA

ÖZDEBİR 21. Olağan genel kurulu Ankara’da toplandı

ÖZDEBİR’in 21. Olağan Genel Kurulu, 27 Kasım 2021 Cumartesi günü Ankara’da Hotel İçkale’de toplandı. Üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığına aday gösterilen 20. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Naci ATALAY, bir kez daha katılan tüm üyelerin oylarını alarak yeniden başkan seçildi.
29 Kasım 2021, Pazartesi - 15:21
Naci ATALAY, Genel Kurul’a hitaben yaptığı 20. Dönem değerlendirme konuşmasında; 36 yıllık bir geçmişi geride bırakan ÖZDEBİR’in 21. Olağan Genel Kurulunu kutlarken, tüm dünyayı derinden sarsan Kovid-19 pandemi koşullarında dahi en hızlı şekilde tedbirlerini alan ve eğitim-öğretim sürecini kesintisiz sürdürmeye gayret eden tüm ÖZDEBİR üyelerine teşekkür etti.

Atalay konuşmasında; "Biliyoruz ki çalışmalarımız ülkemiz koşullarından soyut değil. İçinde bulunduğumuz bu günlerden daha güzel günlere ulaşmak için ÖZDEBİR Topluluğu’nu daha çok dayanışmaya ve örgütlü gücümüzü daha çok artırmaya davet ediyorum” dedi.

Toplantıda farklı siyasi partilerden temsilciler de hazır bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Eski Milletvekili Ali Koçal, İyi Parti Eğitim Politikaları Başkan Yardımcısı Sevgi Yalav, Gelecek Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Deva Partisi Sivil Toplumla İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Kaplan söz alarak Genel Kurul’u selamladılar. Siyasi parti temsilcilerinin yaptıkları konuşmaların ortak noktasını; eğitim politikaları ile ilgili kararların alandaki tüm paydaşların görüşü alınarak sonuçlandırılmasının önemine vurgu yapılması oluşturdu.

21.Olağan Genel Kurul’da tüzük değişikliğine de gidildi. Bu değişikliğe göre hayata geçirilecek uzun soluklu projelerin uygulanabilmesine daha geniş fırsat tanıyabilmek amacıyla Olağan Genel Kurul toplantılarının, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçimlerinin üç yılda bir yapılmasına karar verildi. Ayrıca Tüzük’te bina satın alma/satma, kiralama/kiraya verme, inşaat yapma faaliyetlerini içeren düzenlemeler yapıldı. Tüzük Gereği Genel Kurul izniyle yapılacak bu işlerle ilgili olarak da Yönetim Kurulu’na yetki verildi.

Yönetim Kurulu Başkanlığına aday gösterilen 20. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Naci ATALAY’ın listesi, katılan tüm üyelerin oylarını alarak yeniden seçildi. Önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde çalışılacağını dile getiren ATALAY, tüm üyelerin dilek ve isteklerini dikkate alarak haklarını savunmaya devam edeceklerini belirtti. Genel Kurul’a katılan konuklara ve üyelere teşekkür eden Başkan, tüm ÖZDEBİR ailesi bileşenlerine 21. Dönem çalışmaları için başarı dileklerini sundu.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
06:30
Güneş
07:55
Öğle
13:06
İkindi
15:46
Akşam
18:08
Yatsı
19:28
Diğer Haberler