SON DAKİKA

Amazon Dropshipping İle E İhracat Yapmayı Düşünenlere Öneriler

31 Aralık 2021, Cuma - 15:51

 

Yurt dışına satış yapmak, birçok internet girişimcisinin hedeflediği bir şey. Türkiye içinde e-ticaretin gösterdiği büyüme ivmesi, dünya çapında sürüyor ve sınırları kaldırarak dünya çapında e-ticaret yapma modeli olan e ihracat, sunduğu yüksek kârlılık ve farklı faydalarla öne çıkıyor. Yurt dışında satış yapmak isteyenler için Amazon, Etsy ya da Ebay gibi birçok büyük platform var. ABD başta olmak üzere Avrupada birçok ülkenin kullanıcılarına, bu platformlar üzerinden ulaşmak mümkün. Doğru ürün seçimi, satış politikası ve pazarlama adımları ile dolar üzerinden kazanç elde edebilir, ülkemizin ihracatına katkıda bulunabilirsiniz. E ihracat konusunda farklı seçenekler olsa da, bunlardan adı belki de en çok duyulan dropshipping. Peki dropshipping nedir ve nasıl yapılır?

Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır?

E-ihracat düşünenlerin en çok odaklandığı platformların başında Amazon geliyor. ABD merkezli e-ticaret devi Amazon, aynı zamanda dünyanın en değerli şirketlerinden biri. Amazon’un bu denli büyümesinin nedeni, e-ticarette harika bir operasyon sunması. Bu da satacağı ürünleri belirlemiş, hedefi net girişimcilerin Amazon’u tercih etmesini sağlıyor. Amazon ABD başta olmak üzere birçok ülkede faal durumda. Amazon ile bütünleşmiş bir kavram olan dropshipping ise, e-ticaret dünyasında en çok tercih edilen, karlı modeller arasında.
 
Dropshipping, temel olarak tedarikçi ile alıcıyı buluşturma operasyonunu sizin yönettiğiniz, bununla birlikte stok, kargo gönderimi gibi konuları tamamen tedarikçinin sağladığı bir süreç. Yani dropshipping yaparken, sizin yönetmeniz gereken tek konu satış cephesi. Amazon dropshipping için örnek vermek gerekirse, uygun fiyatlı ürün veren tedarikçinin ürününü 5 dolara satın aldıktan sonra, Amazon’da 55 dolara listelediğinizi varsayın. Bu ürün satıldığında, siz de o anda tedarikçiye siparişinizi verirsiniz, ancak ürün size değil, doğrudan alıcıya gönderilir. Bu durumda, kargo gideri ya da satış komisyonu gibi masrafları çıkardığınızda, iyi bir karlılık elde etmiş olursunuz.

Amazon Dropshippingde Hangi Kargo Tercih Edilmeli?

Amazon dropshipping modeli ile e-ihracat yapmak istiyorsanız, yurt dışı satışlarınızda tercih edeceğiniz bir kargo şirketine de ihtiyacınız var. UPS yurtdışı kargo bunların arasında yer alıyor. UPS yurtdışı kargonun yanı sıra, TNT ve Fedex gibi şirketlerle de entegrasyonu bulunan Shipentegra, e ihracatı sorunsuz ve hızlı bir şekilde yürütmenizi sağlıyor. Amazon dropshipping modeli ile e ihracatta, hem kargo hem de gümrük gibi mevzuat süreçlerini tek ekrandan yürütmek, Amazon’un yanı sıra Etsy ve eBay gibi platformlarda da satış yapmak istiyorsanız, Shipentegra’nın çözümlerine göz atmalısınız.
 
Milyarlarca dolar büyüklüğündeki online satış pazarında e-ihracat yaparak yerinizi almak için zaman kaybetmeyin.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler