SON DAKİKA

Civtec Cıvata’nın Yeni Nesil Dekupaj Testere Modelleri

11 Ocak 2022, Salı - 09:00

Dekupaj testere çeşitleri arasında en kullanışlı testerelerdendir. Bu testere sayesinde hem düz çizgileri hem de kavisli olan çizgileri doğru bir şekilde kesmek mümkündür. Kavisli işlemler için özellikle dekupaj testere tercih edilmektedir. Dekupaj testere ile farklı malzemeleri kesmek mümkündür. Bu malzemeler ise ahşap, meta, plastik gibi malzemelerin kesilmesinde kullanılmaktadır. Bu işlemler için malzemelerin çeşidine göre farklı bıçaklar kullanılması gerekmektedir.

Dekupaj testereler tasarlanırken kıvrımlı kesimleri düşünülerek tasarlanmıştır. Ayrıca kullanılan diğer testerelere göre dekoratif amaçlı malzemeleri kesmek için kullanılmaktadır. Dekupaj testerenin kullanım aşamasında sert ve yumuşak kesim özelliği olduğu için işlem esnasında daha pratik olmaktadır. Her testerede kullanımına dikkat edildiği gibi dekupaj testerenin kullanımı da dikkatli olması gerekmektedir.

Dekupaj testerenin işlem sırasında düz bir tezgahta işlem yapılması oldukça önemlidir. Bu tezgah güvenli bir şekilde çalışılmasını ve yapılan işlemin daha güzel sonuç vermesini sağlamaktadır. İşlem esnasında dekupaj testerenin kablosu kesilecek olan malzemenin üzerinde olmaması gerekmektedir. Dekupaj testereler diğer testerelere göre hobi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca marangozlar dekupaj testereleri profesyonel olarak kullanmaktadır.
Dekupaj testere kullanırken her malzemede farklı uçlar kullanılmaktadır. Ahşap için ahşap dekupaj testere ucu, plastik ve metallerde farklı dekupaj testere ucu kullanılmaktadır. İşlem görecek olan malzemenin kalınlığına ve yapısına göre farklı uçlar kullanılmalıdır. Ayrıca uçların farklı olmasının yanında kesilecek malzemenin çeşidine göre de makinenin hızının farklı olması gerekmektedir. Dekupaj testerelerin yanında aynı işlemleri yapmak için kullanılan daire testereler de bulunmaktadır.

Daire Testere
Daire testere ahşap, metal gibi malzemelerin kesilmesi işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu testere elektrik ile çalışmakta ve uç kısmı daire şeklindedir. İşlem görecek malzemenin şekline göre farklı kesme diski takılmaktadır. Ayrıca kesilecek olan malzemenin türüne göre veya kalınlığına göre farklı hızlarda çalıştırılması gerekmektedir. Bu daire testereler hızlı ve düzgün kesim işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılmaktadır.
Daire testereyi genellikle marangozlar ve demir doğrama işlemleri ile uğraşanlar kullanmaktadır. Daire testereler oldukça tehlikeli makinelerden birisidir. Kullanımı sırasında oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Bu testereleri kullanım bilgisine sahip değilseniz bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Testere kullanılmadan önce dişlerinin eski olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Kullanım aşamasında oluşabilecek iş kazalarını en aza indirmek için gerekli güvenlik ekipmanları kullanılmalıdır.


Daire testereler kullanım alanına ve hangi işlemlerde kullanılacağına göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda boyutlarına ve hızlarına göre de farklılık göstermektedir. Bu sebeplerden dolayı daire testere satın alınırken hangi işlemler için kullanılacağına dikkat edilmelidir.


Daire testereler her kullanıcıya hitap etmemektedir. Daha çok profesyonel kullanıcılara göre bir alettir. Satın alma işleminde sizin ihtiyacınızı karşılamak için tasarlanmış olanları tercih etmeniz gerekmektedir. Daire testereler kendi alanında iki gruba ayrılmaktadır. Manuel daire testereler ve otomatik manuel daire testerelerdir.

Manuel daire kesme makinelerinde işlem manuel olarak yapılmaktadır. Bu makinenin kullanımı ise oldukça tecrübe gerektirmektedir.

Otomatik daire testereler ise aynı ölçüde malzeme kesme işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu makinelerin kullanılması için tezgahta mutlaka havalı tertibatın bulunması gerekmektedir. Otomatik makinelerin yarı otomatik daire testereleri ise zor olan modellerin kesme işlemlerinde kullanılmaktadır. Mengene parçayı otomatik olarak sıkarak işlemi yapmaktadır. Tam otomatik olan daire testereler ise yüksek miktarda ve aynı ölçülerde kesme işlemlerini gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Bu testere de kesilecek olan malzemenin istenilen ölçülere girilmesi sonucunda kesme işlemleri gerçekleşmektedir. Bu tam otomatik dairesel testerelerde ise yükleme ve boşaltma işlemleri yapılmaktadır. Sipariş verme için; https://www.civteccivata.com.tr adresini kullanabilirsiniz.
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:47
Güneş
05:28
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:05
Yatsı
21:39
Diğer Haberler