SON DAKİKA

Konya’da taksi ücretlerine zam!

Konya Şoför Nakliyeciler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Şen, taksi ücretlerine yeni düzenleme yapıldığını açıkladı. Şen, açılış ücretinin 6 TL’ye yükseltildiğini söyledi
Güncelleme: 16 Ocak 2022, Pazar - 11:52
Konya Şoför Nakliyeciler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Şen, 9 Ocak tarihinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul toplantısına tarihi bir katılımın sağlandığını söyledi.

Taksi ücretlerine zam
Taksi ücretlerinde yapılan zamma ilişkin bilgi veren Başkan Şen, "Artan maliyetler karşısında sıkıntı yaşayan taksici esnafının talebi doğrultusunda yeni bir fiyat düzenlemesine gittik. Taksi açılış ücretlerinin 4,5 TL’den, 6 TL’ye, kilometre ücreti 7 TL’ye, saat ücreti bekleme 36 TL’ye, kısa mesafe ücreti ise 20 TL’ye yükseltilmiştir” dedi.

2018 yılında yapılan Genel Kurul’da Başkanlık görevine seçildiğini hatırlatan Başkan Şen, "Bu 4 yıl zarfı içerisinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak, sorunlarının çözümü noktasında birçok başarılı çalışmaya imza attık. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini yaşadık. Birçok sektörün kapanmasına neden olan bu süreçte biz nakliyeci ve taksici esnafı çalıştık. Pandemi döneminde sektörümüzün önemi bir kez daha ortaya çıktı. Gıda başta olmak üzere hayati önem arz eden tüm ürünlerin ulaşılmasında nakliye sektörü adeta seferberlik ilan ederek çalışmalarına devam etti. ABD başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi tedarikte nakliye de büyük sıkıntılar yaşadı. Biz ülke ve Konya olarak bu sıkıntıyı halkımıza yaşatmadık” ifadelerini kullandı.

"Nakliyeci esnafımızın yanı sıra yine sürekli sahada olan taksici esnafımız da 7/24 hizmetlerine devam etti” diyen Şen, "Kimi vatandaşlarımız toplu ulaşımın çalışmamasından kimi vatandaşlarımız daha güvenli gördüğü için taksiyi tercih etti. Konya özelinde altını çizerek ifade etmek isterim ki, hiçbir vatandaşımız mağdur edilmedi. Hijyenik ve konforlu ulaşım hizmetini 7/24 aldılar. Araçlarımızın hijyen bakımları, şoför arkadaşlarımızın hassasiyetleri vatandaşımızın güveni sektörün daha da güçlenmesine vesile oldu” diye konuştu.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler