SON DAKİKA

Çevre Dostu Powerbank Porty, Konya’da İklim Şurası’nda tanıtıldı

Türkiye’nin ilk kiralanabilir powerbank hizmetini sunan Porty, Konya’da düzenlenen İklim Şurası’nda çevre dostu bataryaları ile dikkatleri topladı.
Güncelleme: 25 Şubat 2022, Cuma - 17:11
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Konya’da düzenlenen İklim Şurası son gününde de misafirlerini ağırlıyor. "Yeşil dönüşüm” anlayışını yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, çevre dostu bir kullanım sunan Porty de misafirlerle bir araya geldi.

5 gün boyunca yoğun bir katılım olan Şura’da, Porty standı da oldukça fazla misafir ağırladı. Tüm Türkiye’de hizmet vermek için her geçen gün şarj istasyon sayısını artıran Porty, çevreye karşı duyarlı olması nedeniyle katılımcılardan tam not aldı.

Porty Nasıl Kiralanıyor?
Yararlanmak isteyenlerin tek yapması gereken uygulamayı telefonlarına indirerek, powerbanki kiralamak. İlk 60 dakikası ücretsiz olarak kiralanan Porty, daha sonra istenilen herhangi bir şarj istasyonuna bırakılabiliyor.

Porty Yılda 12 Bin Tonun Üzerinde Karbon Salınımını Önleyecek
Yalnızca bir powerbankin üretilmesi için atmosfere en az 2 kg CO2 bırakılıyor. Porty ilk faz kurulumlarını tamamladığında ise 500 bin powerbank kiralanabilecek. Bu da potansiyel olarak 6 milyon powerbankin satın alınmasının önüne geçecek. Satın almak yerine kiralanan powerbankler sayesinde üretim de aynı ölçüde azalacağından, yılda 12 bin tonun üzerinde karbon salınımını önlenmiş olacak.

Porty, üretiminde kullanılan pillerle de doğa dostu olduğunu ispatlıyor. Çünkü enerjinin beyaz altını kabul edilen lityumdan üretiliyor. Böylece üretiminden tüketimine kadar her aşamada doğanın korunmasına katkı sağlıyor.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:41
Güneş
05:27
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:01
Diğer Haberler