SON DAKİKA

Şefkat Eli Derneği Ramazan Paketlerini İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyor

20 Nisan 2022, Çarşamba - 14:39

 
Dünya üzerinde özellikle Ramazan ayında bereketli bir ay geçirmek tüm Müslümanlar için önemlidir. Fakat ülkemizde ve dünyada yiyecek bulamayan ve maddi durumu olmayan birçok insan vardır. Bunun yanında giyecek, barınak ve temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayamayan birçok kişi yaşar. Şefkat Eli Derneği için tüm yardıma muhtaç kişiler önemlidir. Bunun için yapılan kurban bağışı ile Ramazan ayına özel gıda ve giyim paketleri hazırlanmıştır. Bu paketler tespit edilen kişilere en kısa sürede ulaştırılmıştır.

Şefkat Eli Derneği Ramazan Paketlerinde Hangi Bağışlar Vardır?

Ramazan’ın en önemli özelliği iftar sofralarıdır. İftar sofraları için temel yiyecekler özellikle ülkemizde ve dünyada birçok Müslümana ulaştırılıyor. Aynı zamanda yapılan bağışlar ile Ramazan ayında fitre, zekatlar maddi yardım olarak ulaştırılır. Bu paketler içerisinde iftarlık birçok yardımlar vardır. Özellikle paketler ile kumanya ve gıda paketi bağışı zekât bağışı fidye ve adak kurbanı bağışı fitre bağışı iftar bağışı gibi toplanan yardımlar ile yoksullara yardımlar ulaştırılır.

Şefkat Eli Derneği Ramazan Paketleri Ürünleri Nelerdir?

Ramazan gıda paketinde ihtiyaç sahiplerine salça, un, pilavlık pirinç, sofra tuzu, Ayçiçeği yağı gibi birçok gıda ve temel gıda malzemeleri ulaştırılır. Paketlerin içerisinde üretim standartlarına uygun olmakla birlikte muhtaçların durumuna göre ürünler ulaştırılır. Ramazan ayında muhtaçlar için özel kumanya bağışları ve yardımlar yapılır. Bu yardımların en önemlisi kumanya bağışlarıdır. Kumanya bağışı ile birlikte ihtiyaç sahipleri için Ramazan ayında yemek ihtiyaçları gerçekleşir. Aynı zamanda kumanya paketleri içerisinde ihtiyaçlara yönelik şu gıda malzemeleri vardır. Salça, pirinç, ayçiçeği yağı, şeker, çay, makarna, kuru fasulye, zeytin, un, tuz, nohut, bulgur gibi gıda paketi içerisinde yer alan ürünler ile sahur ve iftar sofralarına yardımlar amaçlanır.
 
Ramazan paketleri öncelikle hayırseverlerin bağışlarına göre hazırlanır. Bu bağışlar ile, İftariyelik bağışı, kumanya bağışı, sadaka bağışı, fitre bağışı zekât bağışı gibi birçok maddi manevi yardım toplanır. Sonrasında ihtiyaç sahipleri belirlenerek paketler oluşturulur. Bu paketler içerisinde yiyecek ve giyecek birçok ürün toparlanır. Yapılan bağışlar ile Ramazan ayında gıda paketi yardımları, su kuyusu gibi ihtiyaçlar tamamlanır. Aynı zamanda Kur’an’ı Kerim hediyesi gibi çeşitli yardımlar vardır.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz. 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:41
Güneş
05:27
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:01
Diğer Haberler