SON DAKİKA

Kuytulculardan Konya’da provokasyon!

Tutuklanan sözde cemaat lideri Alparslan Kuytul adına Konya’da lokum dağıttılar. Vatandaşlar provokasyon yapan Kuytul’culara tepki gösterdi.
Güncelleme: 13 Mayıs 2022, Cuma - 22:21
İş insanı Koray Sarısaçlı’nın geçen yıl 8 Eylül’de 4 kişi tarafından kaçırılıp, 13 gün sonra serbest bırakılmasına ilişkin açılan davada; kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, vakfın bir dönem yöneticiliğini de yapan Sarısaçlı, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadesinde kaçırıldığını, 13 gün rehin tutulduğunu, işkence gördüğünü, zorla 7 milyon dolarlık senet imzalatıldığını ileri sürdü.

Yürütülen soruşturma kapsamında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Kuytul, Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme" suçlamasıyla gözaltına alınmış, Emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Konya’daki Kuytulculardan provokasyon!
Tutuklanan Alparslan Kuytul adına Mevlana Meydan’ında cami önünde lokum dağıtmak isteyen Kuytul taraftarı 3 kişiye vatandaşlar, "Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsin. Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin.” diyerek tepki gösterdi.

Sultan Selim Camii önünde sözde cemaat lideri Kuytul adına lokum dağıtmak isteyen ve Kuytul’un fotoğrafının olduğu atkı takan gruba camiden çıkan cemaat sert tepki gösterdi.

Vatandaşlar, "Siz Adana’da da böyle yapmadınız mı? Polisimizi kötülemediniz mi? Siz devlete, bu memleketin insanlarına karşı geliyorsunuz. Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsiniz? Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin” diyerek provoke eden gruba tepkisini gösterdi.

Bazı Kuytul taraftarları ise vatandaşlara hakaret ederek fiziki müdahalede bulundu.. Bu sırada gelen polis ekipleri tarafları sakinleştirerek bölgeden uzaklaştırdı.

Sözde cemaat lideri Kuytul’un tutuklanması sonrası Kuytul taraftarları Konya’nın belli bölgelerinde gruplaşarak Adana’da olduğu gibi Konya’da da vatandaşları ve polisi kışkırtmaya çalıştığı ve provoke etmek istediği görüldü.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:52
Güneş
05:31
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:02
Yatsı
21:34
Diğer Haberler