SON DAKİKA

İki yılın ardından ilk umre kafilesi Konya’dan yola çıktı

27 ay süren hasret sona erdi. Kutsal topraklara yolculuk başladı. Konya’dan umre ziyareti yapacak ilk kafile, kutsal topraklara hareket etti.
Güncelleme: 14 Mayıs 2022, C.tesi - 10:37
Koronavirüs nedeniyle iki yılı aşkın süredir Umre ibadeti için kutsal topraklara gidilemiyordu. 27 Şubat 2020’den bu yana iptal edilen umre turları, 2 Mayıs itibariyle yeniden başladı.
Bu kapsamda Konya’dan giden 194 kişilik ilk kafile, Konya Havalimanı’nda uçakla Suudi Arabistan’ın Cidde kentine hareket etti.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Umre Organizasyonuyla kutsal topraklara giden ilk kafile, Konya Havalimanı’ndan dualarla uğurlandı.
"Kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşıyoruz”
Nuri Doğan Turizm Hac-Umre Sorumlusu İsmail Gümüş, yaptığı açıklamada "2 yıllık bir pandeminin ardından umrecilerimizle birlikte kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşıyoruz. Allah bir daha böyle acıları bizlere yaşatmasın. En güzel bir şekilde Allah’ın misafirlerini orada ağırlayacağız” dedi.

"Bu kutsal sefer normal seferlere benzemiyor”
Güvenç Turizm Kafile Başkanı Enver Çavdarcı ise konuşmasında, "Bu kutsal sefer normal seferlere benzemiyor. Tam 2 yıllık aradan sonra kutsal topraklara adım atacağız. Allah isteyen herkese nasip etsin” ifadelerine yer verdi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:52
Güneş
05:31
Öğle
12:51
İkindi
16:42
Akşam
20:02
Yatsı
21:34
Diğer Haberler