SON DAKİKA

Metaverse’de İlk Siyasi Miting Yapılacak

20 Mayıs 2022, Cuma - 17:03

 

Metaverse haberleri, her geçen gün insanları biraz daha şaşırtmaya devam ediyor. Şimdiye kadar birçok etkinliğe ve faaliyete ev sahipliği yapan metaverse evreni, dünyada ilk defa siyasi bir mitinge ev sahipliği yapacak. Bu miting, Türkiye’den bir parti tarafından gerçekleştirecek. Bu haber, metaverse evreninin giderek insanların yaşamlarının bir parçası olduğunu gösterecek gibi görünüyor.
2021 yılı ile birlikte insanların yaşamlarına girmeye başlayan metaverse, her geçen gün biraz daha insanların yaşamlarına entegre oluyor. Bir Web 3.0 projesi olan metaverse’ün ne olduğu ve burada neler yapılacağına dair insanlar artık genel bir bilgi sahibi oldu. Ancak gelen haberler, insanları şaşırtmaya devam ediyor.

Metaverse, birçok kesimin ilgisini son dönemde etkili olarak çekmeyi başardı. Siyasi partiler de son dönemde bu alana ilgi göstermeye başladı. NFT haberleri ve metaverse detayları gibi Z kuşağının ilgisinde olan alanlardan yararlanmak isteyen siyasi partilerin, yakın gelecekte bu alanlara daha da fazla ilgi göstermesine adeta kesin gözüyle bakılıyor.
Deva Partisi genel başkanı olan Ali Babacan, yapmış olduğu açıklamasında meta evreni üzerinde bir miting yapacaklarını duyurdu. Mitingin ismi ise DEVAVERSE olarak açıklandı. Siyasi bir mesaj veren ve meta evreni ile ilgili olan bu isim daha şimdiden ilgi çekmeyi başardı.

Deva Partisi Metaverse Üzerinde Miting Yapacak

Bilindiği gibi metaverse evrenini kullanabilmek için farklı seçenekler var. Ali Babacan’ın liderliğindeki partinin hangi evreni kullanacağı açıklandı. Babacan, Decentranland evreninde kurulacak bir sahne üzerinden, siyaset dünyası için bir ilki gerçekleştirecek. Babacan’ın yapacağı miting haberi ilgi çekmiş olsa da, kaç kişinin bu mitinge katılacağı konusu şimdiden merak edilmeye başlandı.
Deva Partisinin sosyal medya hesaplarından mitingin yapılacağı adres paylaşıldı. Katılmak isteyenler ilgili link üzerinden katılım sağlayabilir. Sanal Kripto dünyası için de önemli bir olay bu mitingin, yakın gelecekte siyaset dünyası tarafından daha yoğun bir şekilde kullanılması öngörülüyor. Dünyadaki her alanda değişimler yaşandığı ve etkinliklerin dijital alana kaydığı günümüzde, siyasi mitinglerin de bir kısmının bu alana kayması bekleniyor.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:40
Güneş
05:26
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler