SON DAKİKA

Yangınla mücadelenin kahramanları

Orman yangınlarının söndürülmesi için hem görevli hem de gönüllü ekipler mücadele ediyor.
Güncelleme: 23 Haziran 2022, Perşembe - 11:31
Muğla’nın Marmaris ilçesinde, farklı noktalarda çıkan orman yangınlarını söndürmeye yönelik çalışmalar, ikinci gününde de aralıksız bir şekilde devam ediyor.
Sahada bulunan 2 binin üzerindeki personelin yanı sıra, gönüllü ekipler de alevlerle cansiparene mücadele ediyor. Geçen yıl Marmaris’te etkili olan orman yangınlarında kurulan Yelken Göünllüleri de yangın bölgesinde aktif çalışmalar yürütüyor.
"Ateş beklemez"
Sloganları ’Ateş Beklemez’ olan gönüllü ekip, yangının ilk anlarından itibaren sahaya indi. Gönllü ekip, her türlü zorluğa rağmen yangın söndürme ekiplerine yardımcı oldu.

Toprak zeminde uyuyup çalışmalara katılıyorlar
Elleri, yüzleri is içinde hayatları pahasına ormanı alevlerden korumaya çalışan gönüllüler, kendi aralarında oluşturdukları sistem ile yangın bölgesinde görev yapıyor.
Toprak zeminde uyuyorlar
Çalışmaların ardından toplanma bölgesine gelen gönüllüler, dinlenebilmek için toprak ve taş zeminde uyuyor. Dinlenme vakti sona eren gönüllüler, çalışmalara kaldıkları yerden devam ediyor.
"Sahadayız ve devam ediyoruz"
Yelken Gönüllüleri üyelerinde Soner Kasap, "Dün gece saat 03.00’ten beri çalışmalara destek veriyoruz. Sahadayız ve devam ediyoruz” dedi.

Sertaç Soğancı ise, Yelken Gönüllüleri olarak alevleri söndürmek için uğraş verdiklerini, ormanı korumak için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:26
Öğle
12:59
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler