SON DAKİKA

YAŞ: Rusya ile askeri diyalog kanalları açık tutulmalı

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Olağan Toplantısında ele alınan kararlar Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden açıklandı.
27 Kasım 2015, Cuma - 01:22
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden açıklanan kararlar şöyle: 'Yüksek Askeri Şura Olağan Toplantısı, 26 Kasım 2015 tarihinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Kararghında yapılmıştır. Toplantıda; TSK'nın Ana Program ve Hedefleri, Harekta Hazırlık Durumu, Teröristle Mücadele, Karadeniz ve Doğu Akdeniz Deniz Alanlarına Yönelik Güvenlik Değerlendirmesi ve Hudut Güvenliği konularında yapılan faaliyetler ile alınan tedbirler görüşülmüş, personel ve lojistik konuları ile TSK-2033 Yeniden Yapılanma Faaliyetleri hakkında bilgi sunulmuştur. Ayrıca, son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmeler ele alınmış; bu bağlamda, komşumuz Rusya Federasyonu ile diplomatik ve askerî diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.' 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladıktan sonra, YAŞ üyeleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:22
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler