SON DAKİKA

Bingazi'de bir araca top mermisi isabet etti: 2 ölü

Libya'nın Bingazi kentinde emekli General Hafter yanlısı gruplar ile 17 Şubat Taburu arasında devam eden çatışmalarda bir araca top mermisi isabet etmesi sonucu iki kişi öldü, üç kişi yaralandı.
03 Temmuz 2014, Perşembe - 12:51
Libya'nın Bingazi kentinde emekli General Halife Hafter yanlısı gruplar ile 17 Şubat Taburu arasında devam eden çatışmalarda bir araca top mermisi isabet etmesi sonucu iki kişi öldü, üç kişi yaralandı.
 
Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, El-Havari bölgesinde arabalarına top mermisi isabet eden iki kişi yanarak öldü. Ağır yaralanan üç kişi Bingazi hastanesine kaldırıldı. 
 
Hafter yanlısı grupların 17 Şubat Taburu'na ait kışlayı hedef almasının ardından farklı yerlerden çok sayıda top mermisi atıldığı, Taburun saldırılara roket atışlarıyla cevap verdiği ifade edildi. Karşılıklı bombardımanın devam ettiği belirtildi.
 
Emekli General Halife Hafter, 14 Şubat 2014'te yaptığı açıklamada, askeri ve hayati öneme sahip noktaların ele geçirildiğini, Milli Genel Kongre'nin çalışmalarının durdurulduğunu açıklamıştı. Ancak dönemin Başbakanı Ali Zeydan, bunu "başarısız bir darbe girişimi" olarak nitelendirmişti. Olayın ardından Hafter hakkında gözaltı kararı çıkarılmış ancak bu karar uygulanmamıştı.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:11
Güneş
05:47
Öğle
13:01
İkindi
16:51
Akşam
20:06
Yatsı
21:35
Diğer Haberler