SON DAKİKA

Kendinizi yormayın istifa yok

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) dün Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili yol haritası ve güncel konuların ele alındığı öğrenildi. Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik soruları cevapladı.
03 Temmuz 2014, Perşembe - 10:12
CEBİMİZDE GÖRMEDİK
 
''Kamuoyu anketlerinde sonuçlar nelerdir? Sayın Başbakanın adaylığının açıklanmasının ardından muhalefet 'istifa etmesi gerektiğini' söylüyor. Başbakan istifa edecek mi'' sorusu üzerine Çelik, farklı kamuoyu şirketleri tarafından yapılan 5 anketin verilerine göre, Başbakan Erdoğan'ın ilk turda yüzde 50'nin üzerinde bir çoğunlukla seçileceğini bildirdi. Çelik, ''Bunlar kamuoyu araştırmaları. Fakat biz halkın iradesini hiçbir zaman için cebimizde görmedik. Halkın iradesini ipotek altına alacak kuvvet ve kudrete de sahip değiliz'' dedi.
 
BIRAKIN BUNLARI
 
Çelik muhalefetin istifa çağrılarına ise şu cevabı verdi: ''Sayın Başbakanın istifa etmesi gerektiğiyle ilgili olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nun, yardımcılarının beyanları var. MHP, HDP'nin açıklamaları var. Bırakalım bunları. Kendi kendimizi kandırmayalım. Bugüne kadar dünyada da Türkiye'de de bunun bir örneği yoktur. Sayın Başbakanın, başbakanlıktan istifa etmesi gerektiğine dair ne bir Anayasa hükmü var ne bir yasa hükmü var ne de bir YSK kararı var. Sayın Başbakan da istifa etmeyecek. Boşuna kendinizi yormayın''
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:11
Güneş
05:47
Öğle
13:01
İkindi
16:51
Akşam
20:06
Yatsı
21:35
Diğer Haberler