SON DAKİKA

İhaleyle en ufak bir ilgimiz yoktur

TBMM Başkanı Çiçek, "TBMM'de bir ihalede yolsuzluk olduğu" yönündeki iddialara ilişkin "İhale veya başka bir ihaleyle ilgili ne benim ne yakınlarımın uzaktan yakından en ufak bir ilgisi yoktur" dedi.
05 Temmuz 2014, C.tesi - 17:57
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve internet sitelerinde, Meclis'teki bir ihale sebebiyle bir yakınının da ilişkisinin olduğundan bahisle bir milletvekilinin (CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal)  sorduğu soru önergesi üzerinden konunun gündeme taşındığını ifade etti.
 
"Evvela ifade edeyim ki sayın milletvekilinin soru önergesi, herhangi bir ismi veya Meclis'te çalışan beni veya bir başkasını ifade etmemektedir" diyen Çiçek, aslı olmayan bir konunun soru önergesi yoluyla gündeme taşındığını vurguladı.
 
Cemil Çiçek, şöyle konuştu:
 
"Bu ihale veya başka bir ihaleyle ilgili ne benim ne yakınlarımın ne de hatta en yakın arkadaşlarının uzaktan yakından en ufak bir ilgisi yoktur. Bu iddia tümüyle yalandır, asılsızdır ve biraz da ahlaksızcadır. Milyonda bir ihtimal dahi olarak bunu ortaya koyan ispat edebilirse ben her türlü sorumluluğu almaya hazırım. Benim üzerimden veya Meclis çalışanları ile ilgili bir kısım dedikodular üzerinden TBMM'nin yüce şahsiyetinin rencide olmasını asla doğru bulmuyorum. Kamuoyunun bilgilenmesi açısından bu konuyu gündeme getirmek durumunda oldum. Kamuoyuna saygıyla duyururum."  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:11
Güneş
05:47
Öğle
13:01
İkindi
16:51
Akşam
20:06
Yatsı
21:35
Diğer Haberler