SON DAKİKA

Avrupa’nın terör örgütü PKK’ya verdiği destek anlatıldı

AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı’nın ““Avrupa Ülkelerinin PKK’ya Desteği” raporunda ABD’nin yaptıkları tek tek anlatıldı. Türkiye, PKK’nın resmen kalesi haline gelen Avrupa’ya Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça olarak hain terör örgütünün bu ülkelerdeki faaliyetlerini ve yapılanmasını anlattı. 150 sayfalık “Avrupa Ülkelerinin PKK’ya Desteği” başlıklı raporda, terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki gelirinin yıllık 500 milyon dolar olduğu belirtildi.
Güncelleme: 01 Kasım 2019, Cuma - 21:08
Avrupa ülkelerinin terör desteğini anlatan raporla Türkiye önemli bir adım attı.

Türkiye, PKK’nın resmen kalesi haline gelen Avrupa’ya Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça olarak hain terör örgütünün bu ülkelerdeki faaliyetlerini ve yapılanmasını anlattı.

150 sayfalık "Avrupa Ülkelerinin PKK’ya Desteği” başlıklı raporda, terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki gelirinin yıllık 500 milyon dolar olduğu belirtildi.

Terör örgütü PKK’nın örgütlenme ve finans kaynağında Avrupa ikinci Kandil görevini görüyor. Türkiye, Avrupa’nın PKK düşkünlüğünü dört dilde yüzlerine vuracak. Hazırlanan 150 sayfalık "Avrupa Ülkelerinin PKK’ya Desteği" başlıklı çalışma Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusçaya çevrilecek. Raporda, PKK’nın Avrupa’daki gelirinin yıllık 500 milyon doları bulduğu, uyuşturucu ticaretinin yüzde 80’ini elinde tuttuğu 607 kuruluşu ve 62 medya organı bulunduğu dikkat çekildi.

Avrupa’nın PKK’ya yaptığı destekler bir kez daha gözler önüne serildi. AK Parti İnsan Hakları Başkanı Leyla Şahin Usta tarafından hazırlanan "Avrupa Ülkelerinin PKK’ya Desteği" raporunda PKK’nın Avrupa’daki ekonomik geliri, örgütün Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren kuruluşları ve yayın organları tek tek anlatıldı. Türkiye’nin aradığı pek çok PKK’lı ismin Avrupa’ya sığındığı belirtilen 11 başlıktan oluşan raporda dikkat çeken bilgiler şöyle:

MEDYADA TERÖR ORDUSU
Örgütün, Avrupa’nın birçok ülkesinde kayıtlara geçen 607 kuruluşu, 62 tane de basın-yayın organı bulunuyor. PKK, izin verilen bu kuruluşları vasıtasıyla Avrupa ülkelerinde yüzlerce organizasyon ve mitingler düzenleyerek terör propagandası yapıyor. PKK’ya doğrudan bağlı olan Avrupa’daki medya organlarının sayısı ise Almanya’da 10, Avusturya’da 6, Belçika’da 11, Danimarka’da 5, Fransa’da 3, Güney Kıbrıs ve Hollanda’da 1, İngiltere’de 8, İsveç ve Norveç’te 4, İsviçre’de 6 ve Yunanistan’da 8.
.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler