SON DAKİKA

Astım Hastalığına Karşı Doğal Çözümler

07 Mayıs 2020, Perşembe - 01:40

Astım hastalığına karşı kullanılabilen pek çok reçeteli ilaçlar bulunmaktadır. Oldukça eski bir çeşit hastalık olan astım hastalığı için üretilmekte olan bu ilaçlar uzun seneler boyunca araştırılmıştır ve son derece etkilidirler. Fakat bu etkiye sahip olan ilaçlara karşı biraz bazı hastalar astım için şifalı, doğal bitkilere de yöneliyorlar. Astım için tavsiye edilen doğal bitkiler genel olarak orta ve düşük derecede rahatsızlığa sahip olan astım hastalarına iyi geliyor. Astım için doğal bitki kullanımları her hasta açısından aynı sonucu vermeyebiliyor. Ayrıca doğal, bitkisel olan çözümleri denemeden önce doktorunuza da danışmanız oldukça önem arz eden bir husustur çeşitli sürprizler ile karşılaşmamanız açısından.


Astıma İyi Gelen Doğallar
Balık yağları: Sıvı veya kapsül olarak rahatlıkla deneyebileceğiniz balık yağı enfeksiyon giderebilmek için kullanılmaktadır. Balık yağı kullanmayı denemeden önce çeşitli gıdalara alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirmeniz önelidir. Eğer ki gıdalara alerjiniz bulunuyorsa balık yağı da bu alerjinin şiddetinin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir.
Magnezyum: Kaslar üstünde etkisi yüksek oranda olan magnezyum kasların rahatlamalarına ve vücudunuza karşı havanın olumlu ölçüde giriş yapmış olduğu yolların çevresinde olan kasların kasılmalarını engellemektedir.

Antioksidan Ürünleri
Antioksidan ürünleri: içeriğinde olan E vitamini, selenyum olan çeşitli yeşil çay benzeri gıdalar vücut sisteminizde olan serbest radikallerin oldukça düşmesini sağlamaktadır. Serbest radikaller yine soğuk algınlıkları, öksürük benzeri bağışıklık sistemini tahrip eden bazı hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Antioksidan fonksiyonu olan ve yine astım açısından rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal bitkiler açısından biberiye, kekik, nane, papatya ve karanfilden bahsedebiliriz. Bu baharat ve otları kaynatıp hazırlamak istediğiniz çaylar uykunuzu da düzenlemektedir ve kaslarınızın gevşemesine de olanak tanımaktadır.

Uzak doğu ve yine Asya’da son derece sık bir şekilde kullanılan başka bir şifalı bitki de ginseng ve yine meyan köküdür. Astım tedavisi için sürekli kullanılmaya çalışılan meyan kökü  ve ginseng genel olarak uzun kullanımlarda etkisini başarılı bir şekilde sunmaktadır. Yukarı da bahsettiğimiz astım açısından faydalı olan bitkiler dışında her yemeğinize meyve ve sebzeler eklemeniz sağlığınız için yine olumlu etkiler oluşturacaktır.
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:15
Güneş
05:50
Öğle
13:01
İkindi
16:50
Akşam
20:03
Yatsı
21:31
Diğer Haberler