SON DAKİKA

ABD Başkanı Trump, Siber Güvenlik Direktörü’nü görevden aldı

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık seçimlerinde usulsüzlük olmadığını söyleyen Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı Direktörü’nü görevden aldı.
18 Kasım 2020, Çarşamba - 09:51
ABD Başkanı Donald Trump, ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı Direktörü Chris Krebs’in, 3 Kasım Salı günü düzenlenen başkanlık seçimlerinde "usulsüzlük" tespit edilmediğine ilişkin açıklamasına Twitter’dan tepki gösterdi.

Krebs’in 2020 seçimlerindeki güvenlik meselelerine ilişkin yaptığı açıklamanın oldukça yanlış olduğunu belirten Trump, "Bu seçimlerde büyük usulsüzlükler ve hileler oldu, ölü insanlar adına oy kullanıldı, gözlemcilerin seçim merkezlerine girilmesine izin verilmedi. Oy sayma makinelerindeki sözde teknik problemler Trump için kullanılan oyları Biden’ın hanesine yazdı ve daha neler neler oldu. Bu nedenle, şu andan itibaren geçerli olmak üzere ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı Direktörü Krebs’in işine son veriyorum." dedi.

ABD’de 3 Kasım Salı günü yapılan 59’uncu başkanlık seçimlerinden resmi olmayan sonuçlara göre Demokratların adayı Biden galip çıkmıştı. ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Trump ise seçimlerde "hile" yapıldığını ve asıl kazananın kendisi olduğunu öne sürüyor.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
06:31
Güneş
07:56
Öğle
13:05
İkindi
15:42
Akşam
18:04
Yatsı
19:24
Diğer Haberler