SON DAKİKA

Renklerin dansı resim sergisi açıldı

Seydişehirli ressam yazar Mehmet Aydın, ‘Renklerin Dansı’ kişisel yağlı boya resim sergisi ve ‘Siyah gülümseme’ adlı şiir kitabının imza gününde sanatseverlerle buluştu.
05 Nisan 2021, Pazartesi - 15:11
Serginin açılışına Belediye Başkanı Mehmet Tutal katıldı.

Hobi olarak başladığı resim sanatında ilk kişisel sergisini açan ressam Aydın’ın Siyah Gülümseme isimli birde şiir kitabı bulunuyor.

Resim yapmaya çocuk yaşta başladığını daha sonra ressam abisinin desteğiyle bu yeteneğini geliştirdiğini belirten Ressam Mehmet Aydın, "Genellikle sanatçı kimliğim dışında inşaat ustası olmam nedeni ile Türkiye’nin farklı illerinde çalıştım. Çalışma ortamımdan aklımda kalan güzellikleri harmanlayarak resme döktüm. 30 yakın eser çıkardım. Bu arada şiirler yazıyordum onları hazırlayarak "Siyah Gülümseme” adında birde şiir kitabı yayımladım. Sanatla uğraşmayı seviyorum” dedi.

Ressam Aydın’ın resim sergisini ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Seydişehir Belediyesi olarak her zaman sanata ve kültüre destek olma konusunda gayret ediyoruz. Bir şehir sadece altyapı, üst yapı gibi fiziki yatırımlarla değil, sanatsal ve kültürel çalışmalarla varlık bulur. Ben Ressam Mehmet Aydın’a yapmış olduğu çalışmalar ve kaleme almış olduğu şiir kitabı için teşekkür ediyorum "ifadelerini kullandı.

Ressam Mehmet Aydın tarafından BLC kafede açılan resim sergisi ve kitap imza günü 9 Nisan Cuma’ya kadar devam edecek.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:21
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler