SON DAKİKA

Kremlin: Türkiye ile aramızda soğukluk yok

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, son dönemlerde Rusya ile Türkiye ilişkilerinde bir soğukluk olmadığını söyledi. Ayrıca Peskov, Türkiye’nin komşu ülkelerle kurduğu ilişkinin egemenlik hakları dahilinde olduğunu hatırlattı.
16 Nisan 2021, Cuma - 15:40
Peskov, gazetecilerin Rusya’dan Türkiye’ye uçuşların sınırlandırılmasının iki ülke ilişkilerine etkisine yönelik sorularını cevaplandırdı.

Son dönemde iki ülke arasında ilişkilerin kötüye gittiği iddialarını reddeden Peskov, "Türkiye ile ilişkiler gelişiyor. Turizm yasağı ile ilgili durumun ikili ilişkilerle hiçbir ilgisi yok. Bu tamamen Türkiye’deki salgın ve kötüleşen epidemiyolojik durumla bağlantılıdır" açıklamasını yaptı.

"Soğukluk yok"

Türk yetkililerinin Rusya’nın kararı konusunda anlayış gösterdiğini belirten Peskov, "Elbette, Türk ortaklarımız kendi vatandaşlarımız için endişelerimizi anlayabiliyor. Aslında ortaklık da budur" dedi.

Ayrıca Peskov, bu kararın Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerde "soğukluk" anlamına gelip gelmediğine ilişkin soruya da "Elbette hayır" şeklinde cevap verdi.

"Ukrayna-Türkiye arasındaki ikili ilişki"

Peskov, Türkiye’nin komşu ülkelerle kurduğu ilişkinin egemenlik hakları dahilinde olduğunu hatırlattı.

Kremlin Sözcüsü, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasındaki görüşmelerin iki ülkenin arasındaki ikili ilişkilerle ilgili olduğunu vurguladı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:59
Güneş
05:36
Öğle
12:51
İkindi
16:41
Akşam
19:57
Yatsı
21:27
Diğer Haberler