SON DAKİKA

Rusya’da yolcu uçağı düştü: Kurtulan yok

Rusya’nın uzak doğusundaki Kamçatka yarımadasında 28 kişinin bulunduğu bir uçak kayboldu. Palana köyünün 4 km uzağında bir enkaz tespit edilirken, düşen uçakta kurtulanın olmadığı belirtildi.
Güncelleme: 06 Temmuz 2021, Salı - 16:45
Rusya’nın doğusunda yaşanan bu gelişmeyi TASS haber ajansı duyurdu. AN-26 tipi Rus uçağı inişe hazırlanırken hava trafik kontol merkeziyle temasını kaybetti.

Uçak denize düştü
Uçakta 22 yolcu ve 6 kişilik mürettebat bulunurken, helikopter ve uçaklarla bölgede arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı.
Rusya Acil Servisi uçağın denize düştüğünü tespit etti.

Enkaz tespiti
TASS haber ajansına göre, Palana köyünün 4 km uzağında bir enkaz tespit edildi. Kayıp uçağın rotası üzerinde olduğu için enkazın bu uçağa ait olduğu düşünülüyor.

Kurtulan yok
Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, ilk belirlemelere göre düşen AN-26 tipi yolcu uçağında tüm yolcuların hayatını kaybettiğini açıkladı.

Türkiye’den başsağlığı mesajı
Dışişleri Bakanlığı, Rusya’da düşen yolcu uçağı ile ilgili taziye mesajı yayımladı.

Açıklamada, "Rusya Federasyonu’nun Kamçatka Bölgesinde yer alan Petropavlovsk-Kamchatsky şehrinden Palana’ya seyretmekte olan bir yolcu uçağının bugün (6 Temmuz) düştüğü ve uçakta bulunan 22 yolcu ve 6 mürettebatın hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir.

Dost Rusya Federasyonu halkının kederini paylaşıyor, bu elim kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Rusya Federasyonu Hükümetine başsağlığı diliyoruz." denildi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
05:06
Güneş
06:27
Öğle
12:49
İkindi
16:18
Akşam
19:01
Yatsı
20:18
Diğer Haberler