SON DAKİKA

Konya’da çekilen Endonezya dizisinin çekimleri tamamlandı

Ön hazırlık ve çekimleri ile bir ay süren Endonezya-Türkiye ortak yapımı televizyon dizisinin tamamı Konya’da çekildi.
27 Mart 2022, Pazar - 10:30
Konya üç hafta boyunca Endonezya-Türkiye ortak yapımı bir televizyon dizisinin çekimlerine ev sahipliği yaptı.

Ana yapımcılığını Endonezyalı RK23 Pictures, Türkiye yapımcılığını ise Sıla Film’in yaptığı ’’I Found You (Menemukanmu)’’ "Seni buldum” adlı 8 bölümden oluşan dizinin çekimleri Konya’da tamamlandı.

Fatma Sultan Konağı’nın ev sahipliği ile Mevlana, Alaaddin tepesi, Aziziye Cami, Meram, Bedesten, Şükran Köyü, Tren Garı ve Hiç Kafe gibi mekânlarda çekilen dizinin ilk bölümü 22 Nisan’da Endonezya’da bir televizyon platformunda gösterime girecek.

Başrollerini Yoriko Anglin, Dibo Andrios, Yasmin Jamal, Anga Asiafriana Okantas ve Türk oyuncu Uğur İşleyen’in paylaştığı dizinin konusu, Endonezyalı genç bir kızın ülkesinde yaşadığı travmadan kaçarak Konya’ya gelişini ve burada arkadaşının evinde misafir olarak kaldığı sürece, üniversite arkadaşlarıyla büyük tasavvuf filozofu Mevlana Celaleddin Rumi’nin eserlerini incelemesi sonucu iç huzuru bulduktan sonra ülkesine dönüşünü ele alıyor.

Diziyi Endonezya RK23 Pictures yapımcı şirketi ile ortaklaşa gerçekleştiren Sıla Film sahibi Zafer Camaşlıoğlu, bugüne kadar birçok projede yabancı yapımcılarla birlikte çalıştıklarını, ancak Endonezyalılarla ortaklaşa çektikleri bu projeden ayrı bir heyecan duyduklarını belirterek; "Konya’da çalışmaktan büyük bir zevk aldık. Bundan sonra birçok projede Konya bizim için yeni bir çalışma alanı olabilir.” dedi.

8 bölümlük dizinin çekimlerine ev sahipliği yapan Fatma Sultan Konağı’nın Konya’nın tanıtımına büyük bir katkı sağladığını ve bundan da çok büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Kemal Soylu, "90 yıllık ata yadigârı bu tarihi eski Konya evini, şehrimizin kültür, sanat ve turizmine katkı sağlaması için restore ettik. Biz bu dizi filmden hiç bir ücret talep etmedik. Buna benzer Konya’mızın ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak sanatsal ve kültürel organizasyonlarda yine gerekeni yapacağız” diye konuştu.

Çekim ve ön hazırlıkları ile bir aydır Konya’da bulunan toplam 73 kişilik Endonezya ve Türk film prodüksiyon ekibi Konya’ya veda etti.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:40
Güneş
05:26
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler