SON DAKİKA

Müslümanlar nöbet tutmalı

07 Eylül 2013, C.tesi - 18:49
Muhayyer, Mescid-i Aksa'da son günlerde artan gerilimle ilgili yaptığı açıklamada, İsrail'in Müslümanları tahrik etmek için "radikal Yahudileri", polisler eşliğinde Aksa'ya getirdiğini ifade ederek, "Dini bayramlarını gerekçe göstererek, Filistinlilerin Aksa'ya girişine engel oluyor. Arbede yaşanması halinde de Aksa'da ibadet eden cemaate, gözyaşartıcı gaz ve coplarla müdahale ediyor" diye konuştu.
 
Mescid-i Aksa'nın "en önemli zırhı"nın ibadet eden cemaati olduğunu dile getiren Muhaymer, "Önceki gün yaşanan olaylarda da İsrail askerlerinin koruması altında Aksa'ya girmeye çalışan radikal Yahudilerin planını, ibadet eden insanların sayısının fazla olması boşa çıkardı" ifadelerini kullandı.
 
"Mescid-i Aksa'nın korunması ve İsrail'in provokatif eylemlerini engellemek için Müslümanların tüm kapılarda nöbet tutması gerekiyor" diyen Muhaymer, başta Filistinliler olmak üzere Arapları ve tüm Müslümanları Aksa'yı korumak için çaba sarf etmeye çağırdı. Muhaymer, Mescid-i Aksa için faaliyet gösteren tüm kurumların da desteklenmesini istedi.
 
İsrail'in Kudüs'ü "Yahudileştirme"ye çalıştığını ifade eden Muhaymer, "İsrail yönetiminin uyguladığı ağır vergiler, Filistinlilerin evlerine yönelik yıkım faaliyetleri, Kudüs'ün Yahudileştirilmesi planının parçalarıdır" şeklinde konuştu.
 
İsrail askerleri, dün cuma namazının ardından Mescid-i Aksa'daki cemaate gözyaşartıcı gazla müdahale etmiş ve bazılarını gözaltına almıştı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:46
Güneş
05:30
Öğle
13:01
İkindi
16:53
Akşam
20:21
Yatsı
21:58
Diğer Haberler