SON DAKİKA

Cüneyt Çakır maçlara böyle hazırlanıyor!

Dünya Kupası’nda görev alan Cüneyt Çakır; tüm karşılaşmaları kayıt altına aldıktan sonra analizler yapıyor.
03 Temmuz 2014, Perşembe - 11:53
2014 Dünya Kupası’nın yükselen değerlerinden bir tanesi de Cüneyt Çakır. Grup maçlarında Cezayir- Rusya ve Brezilya-Meksika maçları olmak üzere 2 karşılaşma yöneten hakemimiz, ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplamıştı. Hollandalı hakem Bjorn Kuipers ile birlikte otoritelerden 8 puan alarak organizasyonun en iyi iki hakeminden biri olmuştu. Buradaki gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenesini kazanan hakemimiz, bu başarısını çok çalışmasına borçlu.
 
TEKNİK DİREKTÖR GİBİ
 
Çakır, kupada oynanan tüm maçları takip ediyor. Karşılaşmaları kayıt altına aldıktan sonra tek tek analizler yaparak, notlar çıkarıyor, bu notların üzerine çalışıyor. Yani hakemimiz, tüm karşılaşmaları bir teknik direktör gözüyle inceliyor. Çakır, sadece hakemliğin başarılı olmak için yeterli olmadığına inanıyor. Futbolcu ve teknik adamlarla ilgili tüm detayları da öğrenmenin, başarıya ulaşmak için şart olduğu görüşüne sahip.
 
GERGİN ANLARDA O RAHAT
 
Cüneyt Çakır, maç içinde takımların taktiğini, takım içinde hangi isimlerin etkili olduğunu, en çok koşan futbolcuların kimler olduğunu, oyuncuların orta sahada nasıl yer değiştirdiklerini ezberliyor. Tüm bu teknik ve taktik detaylar, Cüneyt Çakır’ın saha içinde rahat bir görüntü vermesine neden oluyor. Futbolcuların karakteristik özelliklerine de hakim olan Çakır, ortamın gerildiği anlarda veya muğlak pozisyonlarda kendinden emin adımlar atarak doğru kararları daha kolay veriyor. Futbol dışı hareketlerde bulunabilen futbolcular hakkında önceden bilgi sahibi oluyor. Uruguaylı Luiz Suarez’in İtalyan rakibi Chiellini’yi ısırması gibi saha içindeki futbol dışı olaylarda, hakemler pasif kalmakla eleştiriliyordu.
 
Kaynak: Bugün
 
 
 
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:21
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler