SON DAKİKA

Bugün günlerden 3 Temmuz

Fenerbahçe üç yıl önce büyük kâbusun başladığı bugün Avrupa umuduyla Lozan'da... İsviçre Federal Mahkemesi, UEFA'nın verdiği cezanın durdurulmasını isteyen Sarı-Lacivertliler'in başvurusunu görüşecek. Mahkeme, UEFA'nın verdiği cezanın usule aykırı olduğunu tespit ederse, Kanarya'nın yolu açılacak. Fenerbahçe aleyhine bir karar çıkması olasılıklar arasında yer alırken, kararın ertelenmesi de söz konusu...
03 Temmuz 2014, Perşembe - 13:06
Fenerbahçe'nin günlerdir beklediği an geldi... İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin başkan Aziz Yıldırım için yeniden yargılanma kararı almasının ardından hukuk savaşını sürdüren Sarı-Lacivertliler'in, İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı başvuru bugün görüşülecek. Fenerbahçe, mahkemeden; UEFA'nın verdiği Avrupa'dan men cezasında yürütmenin durdurulmasını isterken, karar bugün olumlu ya da olumsuz açıklanacak ya da ileri bir tarihe ertelenecek. Sarı-Lacivertliler, İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvurusunda UEFA'nın, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararına bakmadan, adli yargılamanın sonucunda kulübe ceza verdiğinin altını çizmiş ve usule aykırı davranıldığını belirtmişti.
 
Yönetim umutlu
 
Sarı-Lacivertli yöneticiler, İsviçre Federal Mahkemesi'nin usulen hata olduğunu tespit edeceğine inanırken, Türkiye'deki yeniden yargılama kararının da bunda etkili olmasını bekliyor. Mahkemenin ilk duruşmada UEFA'nın verdiği cezayı usule aykırı bulması halinde Fenerbahçe'ye Avrupa yolu açılacak. Sarı- Lacivertli idarecilerin duruşma öncesi mahkeme heyetine yeni deliller de sunabileceği ifade ediliyor.
 
Beklenen karar çıkarsa...
 
Sarı-Lacivertliler, İsviçre Federal Mahkemesi'nden yürütmeyi durdurma kararı çıkarırsa işi daha da sıkı tutacak. Fenerbahçe Yönetimi, takımı 2 yıl Avrupa'dan men eden UEFA için yeni hukuki yollara girişecek. Kulübün uğratıldığı zararı ve prestijinin zedelenmesini öne sürecek olan Sarı- Lacivertliler, UEFA'ya yüksek tazminat davası açacak.
 
Lozan'a çıkarma yaptılar
 
İsviçre Federal Mahkemesi'nde bugün görüşülecek duruşma için Fenerbahçe Lozan'a çıkarma yaptı. Sarı-Lacivertliler'in başkanı Aziz Yıldırım ile genel sekreter Mahmut Uslu ve hukuk işlerinden sorumlu yönetici Deniz Tolga Aytöre dün İsviçre'ye hareket etti. Kulüp avukatlarıyla birlikte duruşmada hazır bulunacak olan Yıldırım ve yöneticiler, kararı yerinde takip edecek.
 
FANATİK
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:21
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler