SON DAKİKA

Bir Rüya gerçek oldu! Riva'da tarihi açılış!

Futbolda milli takımlara ev sahipliği yapacak olan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, törenle hizmete girdi.
04 Temmuz 2014, Cuma - 23:30
Yer teslimi 29 Mart 2013'te, temel atma töreni ise 9 Nisan 2013'te gerçekleştirilen Hasan Doğan Milli Takımlar ve Eğitim Tesisleri 450 günde tamamlandı. Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin açılış törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Spor Toto Süper Lig kulüp başkanları, yöneticileri ve teknik direktörlerinin yanı sıra A Milli Futbol Takımı'nın bazı futbolcuları katıldı.
DEMİRÖREN: "26 YILDIR BİTMEYEN PROJEYİ TAMAMLADIK
 
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, 14 ay gibi kısa bir sürede Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ni açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bu tesis sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın göz bebeğidir. Her zaman kendisini örnek aldığımız Hasan Doğan adını verdik. Böyle olunca tesisin anlamı daha anlamlı oluyor. Hasan Abi'nin hatırası yaşayacaktır. 26 yıldır bitmeyen projeyi tamamladık. Bu tesisler artık Milli takımımıza ev sahipliği yapacaktır. Bunu bir başlangıç olarak değerlendiriyoruz. Daha nicelerinin sözünü veriyoruz" dedi.
"ARTIK A MİLLİ TAKIM'IN KAMP MASRAFI OLMAYACAK"
 
Demirören, yeni yapılan tesisler sonrasında artık A Milli Takım'ın kamp masrafı olmayacağını ifade ederek, "Kamp masrafları olarak gözüken 15 milyon dolar kasamızda kalacaktır. Federasyon olarak finansal olarak tarihin en güçlü anlarını yaşıyoruz. Ancak gergin futbol ikliminin oluşturduğu hava futbola yapılan hizmetleri göz ardı ediyor. Türk futbolunun kanayan yarası sporda şiddettir. Türk futbol ailesinden Başbakanın huzurunda kulüp yönetimlerine sağ duyulu açıklamalar yapmalarını bekliyoruz. Başkanlarımız ben değil biz anlayışı ile hareket etmeleri gerekiyor. Sporda yaşanan bu huzursuz ortamı yok etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sporda şiddetin önlenmesi için çıkan 6222 yasanın yargının hızlı işleyip cesur kararlar alması gerekiyor" şeklinde konuştu.
ERDOĞAN: SADECE 450 GÜNDE BU BÜYÜK TESİS TAMAMLANDI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hasan Doğan Tesisleri'nin açılışında konuşma yaptı;
- Bu tesislerin yer teslimi 29 Mart 2013'e yapılmış, 9 Nisan'da temel atılmıştı. Sadece 450 günde bu büyük tesis tamamlandı.
- Güçlü mekan güçlü insanları doğurur. Genç takımlarımızdan A kadroya kadar bu tesislerde eğitim alabilecek.
- Dünya Kupasında bizim olmamamız bizi olumsuz yönde etkiliyor.
- İstiyoruz ki hiç bir takımın kalitesiz stadı olmasın.
- Tribünlerin dilini biz ne zaman fair play'a uyduracağız. Bu dil bize yakışmıyor, bu milletin değerleri bu değil.
- Tribünlerin dili maalesef bu millete yakışmıyor.
- Türkiye layık olduğu yeri spor alanlarında da gösterecektir.
- Bütün spor yatırımlarımızın neticesini almaya başladık ama ideal oranda değil. 272'den 611 madalyaya ulaştık.
- Türkiye Futbol Federasyonumuzu ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Merhum Hasan Doğan kardeşimi rahmetle anıyorum.
Açılışın ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve merhum Hasan Doğan'ın oğlu Selim Doğan, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a günün anısına isminin yazılı olduğu forma hediye etti.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:33
Güneş
05:21
Öğle
12:57
İkindi
16:50
Akşam
20:23
Yatsı
22:03
Diğer Haberler