SON DAKİKA

Tokyo Olimpiyatları’nın “Bronz kızı Besra” dünya ikincisi oldu

2020 Tokyo Olimpiyatları Paralimpik Oyunları’nın ‘Bronz Kız’ı Meram Belediyesporlu Besra Duman bir büyük gurur daha yaşattı. Besra Duman, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilen Dünya Para Powerlifting Şampiyonası’nda Dünya ikincisi oldu.
01 Aralık 2021, Çarşamba - 13:39
Meram Belediyesporlu halterci Besra Duman, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilen Dünya Para Powerlifting Şampiyonası’nda 55 kiloda Dünya ikincisi olarak büyük bir başarıya daha imza attı. Ukrayna’dan Shevchuk Mariana’ın kaldırdığı 133 kilo ile altın madalya kazandığı şampiyonada Besra Duman, 121 kilo kaldırarak dünya ikincisi oldu. Tokyo 2020’de aldığı bronz madalyanın hemen ardından yaşattığı bu mutluluk için Besra’ya teşekkür eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Sporcularımızın kazandığı her başarı bize hem büyük gurur yaşatıyor hem de spora ve sporcuya vereceğimiz destekler için bizi şevklendiriyor” diye konuştu.

"BESRA KIZIMIZ BAŞTA OLMAK ÜZERE SPORCULARIMIZ MERAM’I MADALYAYA ALIŞTIRDI”
Meram Belediyesporlu isimlerin, gittikleri şampiyonalardan aldıkları madalyalarla kendilerini ve Meram’ı başarıya alıştırdığını söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; "Göreve başladığımız günden bu yana gençlik ve spor alanında verdiğimiz desteklerle geleceğimize önemli yatırımlar yapıyoruz. Gençliğimizin eğitimlerine katkı sunuyor, konforlu bir ortamda eğitim yapmalarının önünü açıyor, sporu hayatlarının bir parçası haline getirebilmeleri adına çaba sarfediyoruz. Spor alanında yeteneği bulunan gençlerimizin bu yolda ilerleyebilmelerini ve Meram adını her platformda duyurabilmelerini sağlamak amacıyla canla başla mücadele veren Meram Belediyespor, bu çalışmalarıyla adeta bir çığır açtı. Sporcularımız da bizim yaptığımız yatırımların karşılığını aldıkları başarılarla veriyorlar. Halterci kızımız Besra Duman da bunun en güzel örneklerinden biri. Daha birkaç ay önce Tokyo Olimpiyatlarında aldığı bronz madalyanın ardından şimdi de Dünya ikinciliği ile Meram’a dönüyor. Bize bu gururu yaşattığı için Besra kızımızı, antrenörlerini ve bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.”
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
04:30
Güneş
06:00
Öğle
12:59
İkindi
16:44
Akşam
19:49
Yatsı
21:13
Diğer Haberler