SON DAKİKA

Federasyondan 3. doz hatırlatması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısı öncesi futbolseverlere aşı yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.
Güncelleme: 05 Ocak 2022, Çarşamba - 11:35
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), hatırlatma aşısına vurgu yaptı. Daha önce 2. doz aşının zorunluluğuna dikkat çeken federasyon, Omikron varyantından dolayı geçtiğimiz günlerde 3. doz hatırlatma aşısını gündemine almıştı. Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, "Tüm dünyada, özellikle de Avrupa’da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında, "Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır” denildi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:49
Güneş
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:43
Akşam
20:04
Yatsı
21:37
Diğer Haberler